Slovenská filharmonie bude streamovat v netradiční, ale originální sestavě

Slovenská filharmonie pokračuje v cyklu uvádění komorních koncertů, které nabízela příznivcům hudby, abonentům a návštěvníkům prostřednictvím streamu během první vlny pandemie s názvem Komorní koncerty bez publika.

Lucia Harvanová a Kiril Stoyanov (foto Alexander Trizuljak)

I v těchto týdnech se na koncertech představí členové Slovenské filharmonie v různých komorních seskupeních, stejně jako další umělci. Na úvodním koncertě vystoupí dva mladí členové orchestru SF v netradiční, ale originální a posluchačsky přitažlivé sestavě. Houslistka Lucia Harvanová a hráč na bicí nástroje Kiril Stoyanov. Koncert můžete sledovat v úterý 27. října 2020 v 19:00 na stream.filharmonia.sk a facebookové stránce #SlovakPhil.

Lucia Harvanová, zástupkyně 1. hráče ve skupině 2. houslí orchestru SF, završila své hudební studium ve Vídni ve třídě světoznámého sólisty Juliana Rachlina. Aktivně se věnuje komorní hudbě, například v rámci dua s harfistou Michalem Matejčíkem.

Bulharský hráč na bicí nástroje Kiril Stoyanov, 1. tympanista SF, absolvoval postgraduální studium na Mozarteum v Salcburku. Je držitelem několika ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích a jako sólista se představil s několika zahraničními orchestry. Vedle koncertní činnosti i komponuje.

Na úterním komorním koncertě se představí každý z nich i sólově. Do programu zařadili díla slovenských autorů 20. století, etnicky inspirovanou hudbu, či „hity“ z období romantismu. Program doplní i skladba Kirila Stoyanova.

Symfonickými a komorními koncerty bez publika Slovenská filharmonie nabízí hudbymilovné veřejnosti kulturní vyžití prostřednictvím přímých přenosů z koncertní síně SF.

Lucia Harvanová a Kiril Stoyanov (foto Alexander Trizuljak)

Program koncertu:

  • Kiril Stoyanov: Madrigal a bulharský tanec (bicí nástroje)
  • Johan Halvorsen: Passacaglia (úpr. pro housle a marimbu K. Stoyanov)
  • Astor Piazzolla: Yo soy María, píseň z opery María de Buenos Aires (úpr. pro housle a marimbu K. Stoyanov)
  • Ilja Zeljenka: Afro-Dita pro bicí nástroje sólo (slovenská premiéra)
  • Jules Massenet: Meditace z opery Thaïs (úpr. pro housle, marimbu a vibrafon K. Stoyanov)
  • Ladislav Burlas: Kadence pro sólové housle
  • Petar Hristoskov: Malá toccata, op. 1. č. 10
  • Richard Galliano: Tango pour Claude (úpr. pro housle a marimbu K. Stoyanov)

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments