Talentovaní žáci z České Lípy si zahrají až příští rok

Koronavirová opatření nezměnila jen zahájení a program letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, ale mění také jeho závěr.

MHF Lípa Musica 2020 (zdroj LM)

Závěrečný koncert Hudba stříbrného plátna, který byl původně plánován na středu 28. října do Městského divadla v Novém Boru, posunuli organizátoři až na 6. prosince. Epilog, kterým je tradičně workshop a společný koncert umělců a studentů ze základní umělecké školy, se uskuteční až v příštím roce.

Epilog „Má to smysl!“, který pořádá spolek ARBOR ve spolupráci se Základní uměleckou školou Česká Lípa, se měl uskutečnit 4. a 5. listopadu. Talentovaní žáci se v něm měli na jednom pódiu představit s uměleckým garantem festivalu, houslistou Josefem Špačkem a s klavírním virtuosem Miroslavem Sekerou. „Uskuteční se příští rok, konkrétní termín bude stanoven, zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti,“ informovala mluvčí festivalu Lucie Johanovská.

Koronavirové změny provázejí letos festival od jeho jarní přípravy. Zahájení 12. září mělo být původně v režii proslulého souboru hráčů na historické nástroje L’Arpeggiata. Koronavirus ale donutil už na jaře pořadatele zcela změnit dramaturgii, a tak v Liberci zaznělo Händelovo oratorium Mesiáš v podání Collegia 1704 a kvarteta českých pěvců.

Zrušit museli organizátoři koncert Musica Bohemica: Poezie lidové písně plánovaný na 6. října v Teplicích, změnit museli kvůli zákazu pěveckých koncertů také program 11. října v České Lípě. Sólo pro Josefa Špačka se 16. října uskutečnilo jen jako videostream. Uzavřena je kvůli koronavirovým opatřením i festivalová pokladna. „Případné dotazy ke vstupenkám a programu jsou vyřizovány telefonicky nebo e-mailem,“ dodala mluvčí projektu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments