Slovenská filharmonie odcestuje na turné do Japonska

Symfonické koncerty Slovenské filharmonie pokračují ve čtvrtek a v pátek 25. a 26. května 2022. Orchestr vystoupí pod taktovkou českého dirigenta Leoše Svárovského. Sólistkou večerů bude německá klavíristka Olga Scheps. Návštěvníci uslyší program, s nímž se Slovenská filharmonie představí na letošním turné po Japonsku. Koncerty začínají v 19:00 hodin.

Leoš Svárovský (foto se souhlasem Leoše Svárovského)
Leoš Svárovský (foto se souhlasem Leoše Svárovského)

Čtrnácté japonské turné Slovenské filharmonie se uskuteční ve dnech 29. června – 10. července 2023. Původně byl umělecký zájezd plánován na rok 2020, ale kvůli pandemii koronaviru se neuskutečnil. Plánovaný program byl přesunut na léto 2023. Slovenská filharmonie vystoupí v Japonsku se dvěma dirigenty – Leošem Svárovským a se svým šéfdirigentem Danielem Raiskinem. Ve třech japonských městech (Tokio, Jokohama, Akita) se uskuteční pět koncertů. Sólisty budou dva virtuosové – německá klavíristka Olga Scheps a japonský violoncellista Tatsuki Sasanuma.

Program pod taktovkou Leoše Svárovského tvoří tři romantická díla. Na úvod zazní předehra k opeře Ruslan a Ludmila Michaila Ivanoviče Glinky. Poté následuje ikonický Koncert pro klavír a orchestr č. 2 c moll op. 18 Sergeje Rachmaninova. Na závěr zazní Symfonie č. 5 e moll op. 64 Petra Iljiče Čajkovského.

Další díla, s nimiž se Slovenská filharmonie představí v Japonsku, uslyší návštěvníci koncertu 8. a 9. června 2023 v bratislavské Redutě v nastudování šéfdirigenta Daniela Raiskina. Sólistou večerů bude mladý japonský violoncellista Tatsuki Sasanuma, v jehož interpretaci zazní populární Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104 Antonína Dvořáka. Program doplní symfonická báseň Vltava z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany a Symfonie č. 5 B dur, op. 55 Alexandra Glazunova. Před pátečním koncertem (9. června 2023) se v 18:15 hodin uskuteční setkání s šéfdirigentem Danielem Raiskinem a dramaturgem Jurajem Bubnášem, kteří prozradí více o programu koncertů a uměleckém turné.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments