Slovenská filharmonie připravila americko-český večer pod taktovkou Martina Leginuse

Slovenská filharmonie v pátek 12. února 2021 ze své Koncertní síni bez publika odvysílá další symfonický koncert. V přímém přenosu ho můžete sledovat od 19:00 hodin na stránkách filharmonie. Díla Aarona Coplanda, George Gershwina a Antonína Dvořáka zazní v nastudování slovenského dirigenta Martina Leginuse, který se Slovenskou filharmonií vystoupí poprvé.

Martin Leginus (zdroj TZ)

V první polovině koncertu jsou na programu díla dvou amerických skladatelů. Na úvod zazní skladba Pod širým nebem od ve střední Evropě zřídka uváděného Aarona Coplanda, jednoho z nejvýznamnějších hudebníků 20. století. Vystřídá ji Američan v Paříži George Gerschwina, prostřednictvím které se ocitneme v ulicích rušné Paříže ve 20. letech minulého století. Následuje Symfonie č. 9 e mol „Z nového světa“, op. 95, jedno z celosvětově nejpopulárnějších děl Antonína Dvořáka. Symfonický koncert Slovenské filharmonie a Martina Leginuse se odehraje online v pátek 12. února v 19:00.

Valentýnský koncert
Členové Slovenského komorního orchestru dále zvou na online Valentýnský koncert v neděli 14. února 2021 v 16:00 hodin. Na programu je Serenáda č. 6 D dur „Serenata notturna“, KV 239 W. A. Mozarta, Smyčcový kvartet č. 2 D dur (úprava pro smyčcový orchestr) Alexandra Porfirjeviče Borodina a výběr z Cypřišů Antonína Dvořáka. Přímý přenos můžete opět sledovat na stránkách Slovenské filharmonie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments