PKF – Prague Philharmonia plánuje na Valentýna velkolepý online koncert

Evropská premiéra skladby Michaela Finea, jedinečná sólistka Simona Šaturová a fascinující prostor multifunkčního prostoru Jatka78: to vše přinese nejbližší online koncert orchestru PKF – Prague Philharmonia.

PKF – Prague Philharmonia: Simona Šaturová, Emmanuel Villaume (zdroj PKF)

Zatím nejvelkolepější virtuální koncert zveřejní PKF – Prague Philharmonia již v neděli 14. února 2021, na svatého Valentýna, v 16 hodin. Koncert pod taktovkou šéfdirigenta PKF Emmanuela Villauma vznikl jako online varianta koncertu orchestrálního cyklu A. Bude ke zhlédnutí jak na Facebooku, tak na YouTube kanálu orchestru.

Prostor Jatek 78, kde je koncert natočen, si přitom někteří hráči PKF – Prague Philharmonia již zkusili. Na podzim zde proběhlo natáčení komorního online koncertu violoncellisty Lukáše Pospíšila, koncertního mistra PKF. Tentokrát zde zazní orchestrální kompozice Richarda Wagnera, Richarda Strausse a Wolfganga Amadea Mozarta. Highlightem dramaturgie je premiéra skladby Chamber symphony Micheala Finea, držitele ceny Grammy za produkci alba klasické hudby. „Má komorní symfonie kombinuje jazzové a neoklasicistní prvky s náročnými sóly pro každého hudebníka. Jsem nadšený, že ji uvede jedenáct špičkových hudebníků PKF – Prague Philharmonia pod inspirativním vedením Emmanuela Villauma,“ říká renomovaný producent. „Duchem skladby je směsice všech hudebních prvků, které definují mou hudební osobnost. Je to hudba, kterou si jednoduše chcete užít,“ dodává.

K svátku lásky se pak výtečně hodí Siegfriedova idyla Richarda Wagnera, zkomponovaná jako dárek skladatelově milované manželce Cosimě. V dramatičtějších okolnostech zachycuje lásku Mozart v koncertní árii Misera! Dove son?… Ah! Non so io che parlo. Tu uslyšíme v podání skvělé mozartovské interpretky, sopranistky Simony Šaturové. Smyčcová sekce PKF – Prague Philharmonia se naplno předvede v jednom ze stěžejních děl pozdního romantika Richarda Strausse – Metamorfózy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments