Slovenská filharmonie zahraje pod taktovkou Adriana Prabavy

Ve čtvrtek 13. května 2021 se v Koncertní síni Slovenské filharmonie uskuteční symfonický koncert s omezeným počtem posluchačů v sále. Koncert začne v 19:00 a bude v přímém přenosu streamován na webových stránkách orchestru.

Adrian Prabava (foto Slovenská filharmonie)
Adrian Prabava (foto Slovenská filharmonie)

Na základě aktuálně platných rozhodnutí slovenského ministerstva zdravotnictví může filharmonie ve své koncertní síni přivítat maximálně 250 návštěvníků. Vstupenky si přednostně mohou vyzvednou držitelé abonentek Populárního cyklu C, doprodej vstupenek pro veřejnost začne ve středu 12. května.

Na úvod zazní pod taktovkou hostujícího německo-indonéského dirigenta Adriana Prabavy koncertní ouvertura Karneval, op. 92 Antonína Dvořáka, složená v roce 1891 chvíli před Dvořákovým odchodem do USA. Koncert bude pokračovat Brahmsovými Variacemi na Haydnovo téma, op. 56. Vznikly v bavorském Tutzingu, kam se skladatel uchýlil v letních měsících roku 1873. Se jménem skladatele Maxe Brucha je především spojen jeho Koncert pro housle a orchestr g mol. Bruch však má na svém kontě také opery, písně, sborové skladby a symfonie. V druhé polovině koncertu zazní právě skladatelova Symfonie č. 3 E dur, op. 51, kterou zkomponoval v roce 1882 na objednávku Filharmonické společnosti v New Yorku.

Slovenská filharmonie v květnu chystá ještě další dva koncerty s publikem. V pátek 21. května uvede výběr ze Slovenských tanců pod taktovkou jejich skladatele Petra Breinera. O týden později, 28. května, zazní společný koncert orchestru Slovenské filharmonie a Slovenského filharmonického sboru po taktovkou šéfdirigenta SF Daniela Raiskina.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments