Slovenský filharmonický sbor vystoupí na závěr roku ve Stuttgartu

Slovenský filharmonický sbor zakončí letošní účinkování koncertem ve Stuttgartu. Na umělecký zájezd odcestuje ve středu 28. prosince 2022 se sbormistrem Jozefem Chabroněm a manažerkou Marianou Kuškovou. Sbor vystoupí ve stuttgartské Liederhalle v pátek 30. prosince od 20:00 hodin. Na programu je Beethovenova Symfonie č. 9 d moll, op. 125 s Ódou na radost.

Liederhalle, Stuttgart (zdroj Slovenská filharmónia)
Liederhalle, Stuttgart (zdroj Slovenská filharmónia)

Rok 2022 byl pro Slovenský filharmonický sbor charakteristický nejen úspěšnými vystoupeními na koncertech ve Slovenské filharmonii, ale také několika hostováními, zejména na německých koncertních pódiích. Členové sboru úspěšně spolupracovali s Berlínskými filharmoniky a jejich šéfdirigentem Kirillem Petrenkem v Baden-Badenu a na koncertním pódiu Berlínských filharmoniků, v červnu vystoupili v Dortmundu a v září v Mannheimu. V listopadu následovala spolupráce s šéfdirigentem Konzerthausorchester Berlin Christophem Eschenbachem na abonentních koncertech v Konzerthaus Berlin.

Tečkou za touto zahraniční spoluprací je koncert ve Stuttgartu, kde zazní Beethovenova Symfonie č. 9 d moll, op. 125 s Ódou na radost (na text německého básníka Friedricha Schillera). Tentokrát se sbor představí po boku Stuttgarter Philharmoniker, Stuttgarter Kantorei a kvarteta zahraničních sólistů – Estelle Kruger (soprán), Maria Theresa Ullrich (mezzosoprán), Kai Kluge (tenor), Ionut Pascu (baryton). Vokálně-instrumentální dílo zazní pod vedením významného izraelského dirigenta Dana Ettingera.

Na začátku nového roku, 6. ledna 2023, provede Slovenský filharmonický sbor stejné dílo v košické filharmonii. Na Tříkrálovém koncertě “S Ódou na radost” zazní Beethovenova 9. symfonie. Sólisty večera budou Simona Šaturová, Monika Jägerová, Cosmin Ifrim a Peter Kellner. Orchestr Státní filharmonie Košice, Slovenský filharmonický sbor a sólisté provedou slavné dílo Ludwiga van Beethovena pod vedením šéfdirigenta Roberta Jindry.

Na své domovské scéně, v Koncertní síni Slovenské filharmonie, vystoupí Slovenský filharmonický sbor ve středu 19. ledna se Slovenskou filharmonií na koncertě Slavné předehry a sbory z oper pod vedením Ondreje Olose.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments