Slovenský komorní orchestr míří do Paříze

V neděli 27. listopadu 2022 se v 16:00 hodin v Malém sále Slovenské filharmonie uskuteční druhý koncert cyklu SKO. O několik dní později, ve čtvrtek 1. prosince, se členové komorního orchestru s uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem a harfistkou SF Katarínou Turnerovou vydají na umělecké turné do Francie.

Slovenský komorní orchestr (zdroj Slovenský komorní orchestr)
Slovenský komorní orchestr (zdroj Slovenský komorní orchestr)

Nedělní odpoledne zahájí Koncert pro smyčcový orchestr Nina Roty, autora hudby k několika Felliniho a Viscontiho filmům. Následovat bude Suita pro smyčcový orchestr anglického skladatele Johna Ruttera a koncert zakončí Palladio pro smyčcový orchestr Karla Jenkinse z Walesu.  

Ve čtvrtek 1. prosince odjíždí Slovenský komorní orchestr na umělecké turné do Paříže. Jejich vánoční koncert se uskuteční v pátek 2. prosince v nejstarším pařížském kostele Saint-Germain-des-Prés ve 20:30 hodin. Na programu budou díla Charpentiera, Kussera, Gounoda, Masseneta a Janáčka. Zazní Musica slovaca Ilji Zeljenky a Cantica slovaca Ladislava Kupkoviče. Na závěr koncertu zazní výběr koled v úpravě E. Zámečníka. Koncert se uskuteční ve spolupráci se Slovenským institutem v Paříži.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments