Slovenský komorní orchestr vystoupí na polském festivalu Euforie

Členové Slovenského komorního orchestru s uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem odcestují ve středu 24. listopadu 2021 na umělecké turné do Polska. Ve čtvrtek a v pátek 25. a 26. listopadu vystoupí v Krakově a ve Varšavě.

Slovenský komorní orchestr (zdroj Slovenský komorní orchestr)
Slovenský komorní orchestr (zdroj Slovenský komorní orchestr)

První zastávkou Slovenského komorního orchestru bude Krakov. Koncert se uskuteční v Národním muzeu Sukiennice v prestižním sále Siemiradzki ve čtvrtek 25. listopadu 2021 v 18:00 hodin.

V pátek 26. listopadu vystoupí Slovenský komorní orchestr ve Varšavě v Koncertním sále Národní filharmonie v rámci festivalu Eufonie.  Vystoupí společně s Pěveckým sborem města Katovice (sbormistryně Anna Szostak) pod vedením Ewalda Danela.

Sólistkou večera bude polská klavíristka Anna Górecki, která pravidelně interpretuje díla svého otce Henryka Mikolaje Góreckého (1933-2010), jednoho z největších skladatelů druhé poloviny 20. století. Na pátečním koncertě přednese jeho Koncert pro harfu nebo klavír, op. 40.  Slovenský komorní orchestr představí díla Ilji Zeljenky, Leoše Janáčka, Romana Bergera, Witolda Lutosławského, Ladislava Kupkoviče, Romualda Twardowského, Bély Bartóka, Henryka Góreckého a Antonína Dvořáka.

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments