Slovenský komorní orchestr vystoupí v Bratislavě, Nitře, Banské Bystrici a Zvolenu

Členové Slovenského komorního orchestru s uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem již několik koncertních sezón uvádějí koncerty v kostelech. Zahajovací koncert cyklu Hudba v chrámoch se uskuteční v neděli 20. března 2022 v kostele Nejsvětějšího Spasitele na hlavním náměstí v Bratislavě v 15:00 hodin.
David Karvay (zdroj Slovenská filharmonie)
David Karvay (zdroj Slovenská filharmonie)

V jezuitském kostele vystoupí s komorním orchestrem členové pěveckého sboru Lúčnica a Slovenského filharmonického sboru (sbormistryně Elena Matušová). Sólisty odpoledne budou sopranistky Marianna Gelenekyová a Mária Hoscheková Mäsiarová, Petra Noskaiová (alt), Ivan Rychlo (tenor) a Matúš Trávniček (bas). Program koncertu je duchovně laděný.  

Následovat budou tři koncerty v dalších slovenských městech: v úterý 22. března 2022 vystoupí členové Slovenského komorního orchestru s uměleckým vedoucím Ewaldem Danelem na festivalu Nitrianska hudobná jar v synagoze v Nitře, ve středu 23. března 2022 na 61. festivalu Banskobystrická hudobná jar v Robotnickém domě a ve čtvrtek 24. března 2022 na Zvolenském zámku. Koncerty začínají v 18:00 hodin. Slovenský komorní orchestr provede jedno z nejslavnějších děl Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob. Následovat bude stejnojmenná skladba argentinského skladatele Astora Piazzolly. Jeho Čtvero ročních dob v Buenos Aires s argentinskými rytmy a atmosférou jihoamerického tanga a jazzu bude nepochybně dramaturgickým vrcholem koncertů. Program doplní Mozartova Divertimenta (výběr), Serenáda pro smyčcový orchestr Es dur, op. 6 Josefa Suka a skladba pro housle a smyčcový orchestr Ilji Zeljenky, kterou skladatel zkomponoval a věnoval prof. Bohdanovi Warchalovi.

Cyklus houslových koncertů Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho a Čtvero ročních dob v Buenos Aires Argentince Astora Piazzolly uvede Slovenský komorní orchestr také 31. března a 1. dubna 2022. Sólistou obou večerů bude Dalibor Karvay.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments