Slovenský komorní orchestr zahajuje 73. koncertní sezonu

V neděli 24. října 2021 zve Slovenský komorní orchestr všechny příznivce na zahajovací koncert cyklu SKO, který se uskuteční ve Sloupovém sále Slovenské filharmonie v 16.00 hodin. A večer 26. října 2021 bude patřit Markovi Kozákovi.

Marek Kozák (zdroj Marek Kozák)
Marek Kozák (zdroj Marek Kozák)

V rámci cyklu Slovenského komorního orchestru se v 73. koncertní sezóně představí milovníkům komorní hudby šest koncertů s programem od děl Arcangela Corelliho až po skladby současných autorů. Členové Slovenského komorního orchestru také pokračují v koncertování v bratislavských kostelích. Na zahajovacím koncertě v bratislavské Redutě zazní Smyčcový kvartet č. 1 d moll polského skladatele Stanisława Moniuszka, který vystřídá Nokturno pro smyčcové kvarteto Jána Levoslava Belly. Skladatel skladbu složil na sklonku svého života v Bratislavě. Koncert uzavře Serenáda E dur, op. 22 z rané tvorby Antonína Dvořáka, která patří k základnímu repertoáru tohoto žánru.

Úvodní večer mimořádně oblíbeného cyklu Klavír a klavíristé bude patřit přednímu českému klavíristovi mladé generace Marku Kozákovi. V roce 2021 se stal laureátem prestižní Mezinárodní soutěže Gézy Andy v Curychu a v roce 2019 byl finalistou Mezinárodní klavírní soutěže F. Busoni v Bolzanu. Koncert se uskuteční v úterý 26. října 2021 v 19:00 hodin.

Marek Kozák nabídne návštěvníkům průřez romantickou klavírní literaturou z pera tří skladatelů s originálním kompozičním stylem – Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Franze Liszta. Jako protiváha k legendární Lisztově Sonátě h moll zazní díla českých skladatelů, včetně výběru z tvorby Antonína Dvořáka, jehož klavírní dílo svět objevil až letos u příležitosti 180. výročí skladatelova narození. Program doplní skladba Žonglér vynikajícího českého klavíristy, skladatele a pedagoga Adama Skoumala.

Klavír a klavíristé
26. října 2021, 19:00 hodin, Malý sál Slovenské filharmonie

Program:
 Bedřich Smetana: Vzpomínky na Čechy ve formě polek op. 12
 Bedřich Smetana: Koncertní etuda gis moll Na břehu mořském op. 17
Antonín Dvořák: Impromptu d moll
Antonín Dvořák: Mazurky op. 56 (výběr)
Antonín Dvořák: Ekloga g moll op. 52 č. 4
Adam Skoumal: Žonglér
Franz Liszt: Sonáta h moll, S. 178

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments