Státní filharmonie Košice uvede dva komorní koncerty

Nadcházející koncerty ve Státní filharmonii Košice budou patřit komorní hudbě. Návštěvníci se mohou těšit na spojení hudby a poezie a klavírní virtuozitu nabídne recitál Jakuba Čižmaroviče.
Jakub Čižmarovič (zdroj Státní filharmonie Košice)
Jakub Čižmarovič (zdroj Státní filharmonie Košice)

Oblíbené spojení hudby a slova se vrací do Domu umění. Projekt Hudba a poezie je koncept, který spojuje písně a poezii. V interpretaci sopranistky Evy Šuškové a klavíristy Ivana Kosky zazní díla Maurice Ravela, Eugena Suchoně, Roberta Schumanna, Jána Cikkera a Bély Bartóka. O mluvené slovo se postará špičkový recitátor Štefan Bučko, který přednese díla Ivana Kraska, Rainera Maria Rilkeho, Janka Krále a Andreje Sládkoviče. Akce se uskuteční v pondělí 25. října 2021 v 19:00 hodin v Domě umění.

Jakub Čižmarovič, rodák ze Slovenska žijící v Kolíně nad Rýnem, se do povědomí veřejnosti dostal již v raném věku svým hudebním talentem. V jedenácti letech získal první ocenění za hru na klavír a ve třinácti už koncertoval s orchestrem. V Košicích zahraje díla Alessandra Scarlattiho, Jeana-Philippa Rameaua, Georga Friedricha Händela, Petera Martinčeka, Richarda Wagnera a Sergeje Prokofjeva. Klavírní recitál se uskuteční ve čtvrtek 28. října 2021 v 19:00 hodin v Domě umění.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments