Smetanovo trio odstartovalo sezónu ve velkém stylu

Smetanovo trio ve složení Jitka Čechová (klavír), Radim Kresta (housle) a Jan Páleníček (violoncello), odstartovalo první měsíce roku 2019 ve velkém stylu.
Smetanovo trio ve Vancouveru (foto Mark Mushet)

Po novoročním koncertě ve švýcarském Burgdorfu ve spolupráci se švýcarským klarinetistou Wenzelem Grundem, následoval koncert v italském Udine i několik koncertů v České republice. Vrcholem prvních měsíců roku 2019 bylo vystoupení ve Dvořákově síni Rudolfina pro Český spolek pro komorní hudbu a hned vzápětí zájezd do Anglie na dva koncerty v Londýně a Stamfordu. Jen několik dnů poté odletělo Smetanovo trio opětovně na koncertní turné do USA a Kanady, kam v poslední době vyjíždí každoročně.

Tentokrát Smetanovci koncertovali na západním pobřeží Spojených států – ve státech Kalifornie, Washington a Oregon, na které navazovaly koncerty v kanadském Vancouveru a Kingstonu. Spolu s českou hudbou prezentoval soubor díla Rachmaninova a Arenského. Smetanovo trio sklidilo obrovský úspěch podpořený „standing ovations“ na všech koncertech. Členové souboru se už můžou pomalu chystat a těšit na další turné v příštím roce, ke kterému se chce řada letošních pořadatelů znovu připojit.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat