Smyčce vládly pátému koncertu festivalu Za poklady Broumovska

Nádhernou souhru šesti smyčcových nástrojů nabídl v sobotu 27. července ve vižňovském kostele sv. Anny pátý koncert letního festivalu Za poklady Broumovska.
Stamicovo kvarteto – Za poklady Broumovska 2019 (foto Petr Vreštiak)

Dvě generace špičkových českých umělců spojily během sobotního podvečera své interpretační síly: violoncellista Petr Nouzovský, violistka Kristina Nouzovská Fialová a Stamicovo kvarteto – komorní soubor, který na hudební scéně působí již úctyhodných čtyřiatřicet let. Posluchači si v příjemném chladu vižňovského svatostánku vyslechli Modlitbu J. Förstera, Smyčcový Sextet A dur, op. 48 Antonína Dvořáka a Smyčcový sextet d moll, op. 70 „Souvenir de Florence“  Petra Iljiče Čajkovského.

„Úžasný koncert…Hlavně obdivujeme obrovskou návštěvnost a to, že dokážete k vážné muzice přitáhnout tolik lidí. Je vidět, že Vám festival funguje a je to nádherná kombinace více věcí – kostely se svou atmosférou, krásná krajina a báječné publikum. Trochu mi to připomíná letní koncerty v jižní Francii, pořádané na podobné bázi, kam jsme často jezdívali,“ uvedl Josef Kekula, houslista Stamicova kvarteta.

Vstupné na koncert bylo stejně jako během všech ostatních festivalových zastavení dobrovolné a 302 návštěvníků tentokrát zaplnilo kasičky částkou 21.035 korun.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky