Snímek Il Boemo získal Českého lva za nejlepší celovečerní film

Českého lva za nejlepší celovečerní film roku 2022 získal snímek režiséra Petra Václava Il Boemo o osudech skladatele Josefa Myslivečka. Cenu převzal producent Jan Macola. Postavu Myslivečka ztvárnil Vojtěch Dyk. Na předávání 30. ročníku Českých lvů v pražském Rudolfinu proměnil film šest z jedenácti nominací. Uspěl také v kategoriích režie, masky, zvuk, kostýmy a scénografie.

Film Il Boemo – Vojtěch Dyk (zdroj Il Boemo - Příběh Josefa Myslivečka)
Film Il Boemo – Vojtěch Dyk (zdroj Il Boemo – Příběh Josefa Myslivečka)

Il Boemo soutěžil na loňském 70. ročníku filmového festivalu ve španělském San Sebastiánu. Hlavní cenu festivalu Zlatou mušli sice nezískal, ale podle režiséra Petra Václava je pro českou kinematografii velký úspěch už to, že byl vybrán do hlavní soutěže. Akademici snímek Il Boemo nominovali do boje o Oscara v kategorii cizojazyčných filmů. Do užšího výběru se nedostal.

Snímek Il Boemo získal Českého lva za Nejlepší celovečerní film – producent Jan Macola, Nejlepší režii – Petr Václav, Nejlepší zvuk – Daniel Němec a Francesco Liotard, Nejlepší scénografii – Irena Hradecká a Luca Servino, Nejlepší kostýmy – Andrea Cavalletto a Nejlepší masky – Andrea McDonald.

Večerem, který začal krátkým průřezem třiceti let české kinematografie, provázel režisér, herec a moderátor Jiří Havelka. O hudební doprovod se postarali The Antagonists Jana P. Muchowa a zpěvačka, skladatelka a držitelka Oscara Markéta Irglová, která zazpívala oceněnou píseň Falling Slowly z filmu Once. Křišťálové sošky předávali laureátům moderátoři uplynulých ročníků Českých lvů.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments