Sólo pro čtyři excelentní hornisty a PKF — Prague Philharmonia

Po pozdně romantickém lednovém abonentním koncertu se sopranistkou Ailyn Pérez se v neděli 10. března 2019 v Rudolfinu otočí pomyslná repertoárová korouhev PKF — Prague Philharmonia o sto osmdesát stupňů zpět ke kmenovému repertoáru orchestru — hudbě 18. a první poloviny 19. století. Ve dvojroli dirigenta a sólisty se představí jeden z nejlepších světových hráčů na lesní roh, Radek Baborák.
Radek Baborák, Baborák Ensemble (foto Petra Hajská)

Já osobně mám tento styl velmi rád. Má v sobě řád klasicismu a zároveň citovost a vášnivost romantismu, virtuozitu a osobitost. Díla tohoto období jsou neprávem opomíjena a já doufám, že jak pro hráče, tak pro posluchače bude zajímavé zakusit jejich živelnou atmosféru,“ říká Radek Baborák.

Radkovi Baborákovi budou sekundovat tři vynikající mladí hornisté, jeho současní či bývalí žáci — laureátka soutěže ARD Mnichov Kateřina Javůrková, „Rising Star“ časopisu BBC Music Magazine Ben Goldscheider a laureát soutěže Pražského jara Mikuláš Koska. Na programu je mimo jiné Koncertní kus pro čtyři lesní rohy a orchestr Carla Heinricha Hüblera. „Jsem rád, že mohu představit své úspěšné studenty a ukázat určitý styl frázování, způsob vnímání hudby a tónovou kvalitu, kterým se snažím své žáky naučit. Pedagogické činnosti se věnuji od osmnácti let a jsem rád, že většina mých studentů si udržuje vysokou technickou i uměleckou kvalitu, co není v běžném provozu orchestrů vůbec snadné.“

Koncertu bude předcházet beseda s Radkem Baborákem v pátek 8. března 2019 od 18 hodin v sídle PKF — Prague Philharmonia, Kulturním domě Ládví, Burešova 1661/2, Praha 8. Tématem bude mimo jiné i chystaný sólový debut Radka Baboráka s Vídeňskou filharmonií pod taktovkou Daniela Barenboima. Vstup je volný. Dne 11. března vystoupí PKF se stejným programem v rámci festivalu Pardubické hudební jaro.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na