Soundsgate Composers Summit vyvrcholí koncertem PKF – Prague Philharmonia

Koncert filmové hudby orchestru PKF – Prague Philharmonia, který budou osobně dirigovat hollywoodští skladatelé, se uskuteční 26. dubna 2022 v Kongresovém centru v Praze. Zazní hudba ze seriálu House of Cards, filmů Spider-Man 3, Mimi šéf a dalších. Akce se zúčastní držitel pěti cen EMMY Jeff Beal, držitelka Grammy Nan Schwartz či autor hudby k filmům Noční můra v Elm Street, Hellraiser nebo Spider-Man 3 Christopher Young. Koncert bude vyvrcholením několikadenní akce Soundsgate Composers Summit.

PKF – Prague Philharmonia (zdroj PKF – Prague Philharmonia)
PKF – Prague Philharmonia (zdroj PKF – Prague Philharmonia)

Jedinečný koncert představí filmovou hudbu posledních let. Na programu budou melodie k seriálovému hitu House of Cards, filmu Spider-Man 3 nebo Mimi šéf (The Boss Baby). Mezi hosty akce budou takové osobnosti jako držitel pěti cen EMMY Jeff Beal či Grammy oceněná Nan Schwartz. Méně zajímavá nejsou ani další jména, například Christopher Young, Conrad Pope, Elia Cmiral, Chris Egan, Christian Henson, Paul K Joyce nebo Nathaniel Méchaly. Česká a slovenská scéna bude zastoupena Petrem Wajsarem, Tomášem Živorem, Zuzanou Michlerovou, Matúšem Luhovým, Dominikem Svobodou a Jiřím Hradilem.

PKF – Prague Philharmonia na tomto koncertě zahraje i pod vedením samotných skladatelů – svoji hudbu sám oddiriguje například Jeff Beal, Conrad Pope nebo Chris Egan.

Koncert je vyvrcholením několikadenní akce Soundsgate Composers Summit 2022, určené pro profesionály v audiovizi a hudební skladatele, se sérií workshopů, zajímavých přednášek, debat a lekcí se všemi výše zmíněnými skladateli osobně. Akce je ve svém žánru jednou z největších ve střední Evropě. Pořádající společnost Soundsgate se zaměřuje na kreativní produkci hudby a zvuku v audiovizi a spolupracuje s renomovanými umělci a hudebníky.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments