Soutěž o vstupenky: Císař Atlantidy a Rozbitý džbán

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na novinku v repertoáru Národního divadla moravskoslezského – Císař Atlantidy a Rozbitý džbán. Představení se konají v Divadle Antonína Dvořáka a výherci si mohou vybrat preferované datum – buď 7. nebo 31. března 2023.
Viktora Ullmann: Císař Atlantidy – Národní divadlo moravskoslezské (zdroj Národní divadlo moravskoslezské, foto Martin Popelář)
Viktora Ullmann: Císař Atlantidy – Národní divadlo moravskoslezské (zdroj Národní divadlo moravskoslezské, foto Martin Popelář)

Opera Národního divadla moravskoslezského má nově na repertoáru dvě opery těšínského rodáka Viktora Ullmanna. Skladatel patřil ke generaci umělců, kteří byli kvůli svému původu perzekvováni, nacisty deportováni nejprve do Terezína a poté zahynuli v Osvětimi. Opery Rozbitý džbán i Císař Atlantidy psal Ullmann už v době války, Císaře v táboře v Terezíně. Obě mají libreta na téma zneužití moci a obě se dočkaly svých světových premiér v zahraničí a až desítky let po válce, opera Rozbitý džbán měla dokonce v Ostravě svou českou premiéru. Císař Atlantidy dnes přitom patří k nejčastěji uváděným operám českých skladatelů ve světě. V Ostravě obě díla uvádějí v českých překladech Jaromíra Nohavici, v režii slovinského tvůrce Rocca a hudebním nastudování Jakuba Kleckera.

Soutěžní otázka zní: Opera Císař Atlantidy měla světovou premiéru:
A) V Praze v roce 1995
B) V Amsterodamu v roce 1975
C) V Drážďanech v roce 1996

Své odpovědi můžete zasílat do neděle 26. února 2023 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Císař Atlantidy a Rozbitý džbán” a termín představení, který preferujete (7. nebo 31. března 2023). Ze správných odpovědí vybereme na každý termín jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na představení oper Císař Atlantidy a Rozbitý džbán, které se bude konat buď 7. nebo 31. března 2023 v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments