Soutěž o vstupenky: Čtyřnotová opera

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na Čtyřnotovou operu amerického minimalisty Toma Johnsona v pražském Studiu Ypsilon v rámci festivalu ostravských divadel Ostrava v Praze 1. listopadu 2019 v 19:30 hodin.
Tom Johnson: Čtyřnotová opera, NdM 2019 (foto Martin Popelář)

Čtyřnotová opera amerického minimalisty Toma Johnsona dovoluje pěti sólistům opery zpívat striktně jen na čtyřech tónech a režisérovi pracovat s látkou s velmi komickým potenciálem. V podání ostravských operních sólistů jde o nastudovávání náročných árií a boj o přízeň diváka i kolegy všemi možnými zbraněmi a prostředky. V režijním pojetí Juraje Čiernika tak dojde na zbraně, na nefér soupeření mezi Sopranistkou a Altistkou o přízeň Barytonisty, ale také jsou diváci svědky zoufalého zápasu Tenoristy o místo na slunci. V pražském Studiu Ypsilon zazní jediné představení v rámci festivalu ostravských divadel Ostrava v Praze 1. listopadu v 19:30 hodin. Zazpívají Eva Dřízgová-Jirušová, Martin Gurbaľ, Tomáš Kura, Dominika Škrabalová a Václav Morys. Na klavír doprovází Michal Bárta. V Praze diváci operu slyšeli naposledy zhruba před 15 lety, NDM přiváží jediné představení.

Soutěžní otázka zní: Libreto Čtyřnotové opery napsal sám skladatel Tom Johnson. Kdo je autorem jeho českého přebásnění?
Své odpovědi můžete psát do 30. října 2019 – 12:00 hodin na adresu [email protected] a e-mail nadepište titulem “Soutěž Čtyřnotová opera”.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce. Ten obdrží 2 vstupenky na Čtyřnotovou operu amerického minimalisty Toma Johnsona v pražském Studiu Ypsilon v rámci festivalu ostravských divadel Ostrava v Praze 1. listopadu v 19:30 hodin.

Hodně štěstí přeje redakce Opery Plus!

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na