Soutěž o vstupenky: Klavírista Tomáš Vrána v Atriu Žižkov

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na koncert klavíristy Tomáše Vrány, který se bude konat 12. září 2023 od 19:30 hodin v Atriu Žižkov.
Tomáš Vrána (zdroj Atrium Žižkov)
Tomáš Vrána (zdroj Atrium Žižkov)

Tomáš Vrána, kritikou vynášen jako jedna z nejzajímavějších osobností současné mladé generace klavíristů, provede publikum od nejstarších epoch klasické hudby až po současné trendy. Koncert zahájí kratičká sonáta barokního mistra Domenica Scarlattiho, následovat budou skladby romantiků Fryderyka Chopina a Franze Liszta. Meditativní, melancholickou náladu představí snové Plejádové tance japonského skladatele Takashiho Yoshimatsu, první polovinu recitálu uzavře ohňostroj barev v Pohledu ducha radosti z cyklu Dvaceti pohledů na Ježíška Oliviera Messiaena. V druhé části recitálu pak zazní jediné, avšak impozantní dílo – Lisztův „opus magnum”, Sonáta h moll pro klavír

Soutěžní otázka: Zazní na tomto zahajovacím koncertě Komorní řady skladba, jejíž autorem je žijící skladatel? 

Své odpovědi můžete zasílat do pátku 8. září 2023 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Klavírista Tomáš Vrána v Atriu Žižkov”. Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na koncert klavíristy Tomáše Vrány, který se bude konat 12. září 2023 od 19:30 hodin v Atriu Žižkov.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments