Soutěž o vstupenky: Kytice

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na představení Kytice, taneční divadlo Petra Zusky, které se uskuteční v neděli 7. listopadu od 19:00 hodin v Divadle na Vinohradech.

Pražský komorní balet - Kytice: Dominik Vodička a Tereza Hloušková (foto Serghei Gherciu)
Pražský komorní balet – Kytice: Dominik Vodička a Tereza Hloušková (foto Serghei Gherciu)

Erbenova sbírka veršovaných balad Kytice patří k pokladům české poezie a literatury. Je to souhrn obrazů a příběhů, které jsou povětšinou prodchnuty náladami a situacemi lyrickými, melancholickými, ale i temnými a děsivými. Přestože nám nemálo z balad ve svém konci nabízí jen tratoliště krve a slz, pocit z díla jako celku je přece jen trochu jiný. Jakýsi odraz ode dna, kdy tušíme, že po noci přijde zase den, žal bude vystřídán radostí a že smrt a zánik jsou neodmyslitelným podhoubím pro život nový. A přeneseme-li se konkrétněji ke struktuře jednotlivých balad, nemůžeme rovněž nevnímat jistou archetypální trojici: Vina – Trest – Vykoupení. Nové taneční divadlo Petra Zusky se opírá především o symboliku výše zmíněného. Je inspirováno sedmi, respektive deseti konkrétními básněmi sbírky, nepůjde však o jejich divadelní převyprávění. Někdy se jedná jen o malou „esenci“, jindy zase o drobnou „úpravu“ dotyčné dějové linie, za účelem vzájemného prolínání a symbolických návazností mezi baladami.

Soutěžní otázka zní: Kdo je autorem originální symfonické hudby k
představení Kytice?

Své odpovědi můžete zasílat do 5. listopadu 2021, 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište „Soutěž: Kytice“.

Ze správných odpovědí vybereme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na představení Kytice, taneční divadlo Petra Zusky, které se uskuteční v neděli 7. listopadu od 19:00 hodin v Divadle na Vinohradech.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments