Soutěž o vstupenky: Osud

Nadcházející 14. ročník Festivalu hudebního divadla Opera 2020 začíná 4. ledna 2020 ostravským představením Janáčkova Osudu – opery, která byla naposledy v Praze k vidění před patnácti lety v inscenaci Roberta Wilsona.
Osud (foto Martin Popelář)

Skladatel Živný se na lázeňské kolonádě potkává se svou dávnou láskou – a svým synem, o jehož existenci neměl tušení. V dusné atmosféře druhého jednání přichází jeho osudová láska o život. A ve třetím jednání konzervatoristé zkouší Živného operu, zhudebněný příběh jeho tragické lásky. Nedokončený. Nekvasilova ostravská inscenace chce být průhledem do světa skladatele, kde se stírají hranice mezi realitou, vzpomínkou a tvůrčím dílem. Život je operou a opera je životem? Anebo je to jen představa o nikdy nenapsané opeře? Co je báseň a co je pravda? A co má větší cenu?

Soutěžní otázka: Kdo je autorem libreta k opeře Osud?
a) Leoš Janáček
b) Eliška Krásnohorská
c) Fedora Bartošová

Své odpovědi můžete psát do středy 1. ledna do 12:00 hodin na adresu [email protected] a e-mail nadepište titulem/předmětem „Soutěž Osud“. Ze všech správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří získají po 2 vstupenkách na představení 4. ledna v Národním divadle. Vstupenky budou připraveny k vyzvednutí před začátkem představení na místě.
Hodně štěstí přeje redakce Opery Plus!

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na