Soutěž o vstupenky: Šaty dělají člověka

Po 101 letech se 24. února 2023 vrátí na jeviště Státní opery v Praze dílo Alexandra Zemlinského Šaty dělají člověka. A vy máte možnost vyhrát dvě vstupenky na některé z březnových představení. Režie působivého operního titulu na pomezí komedie a alegorické pohádky se ujala špičková nizozemská režisérka Jetske Mijnssen, hudebního nastudování litevská dirigentka Giedrė Šlekytė. Obě umělkyně spolupracují s Operou Národního divadla a Státní operou poprvé. Projekt je součástí cyklu Musica non grata.

Alexander Zemlinsky: Šaty dělají člověka, Národní divadlo (zdroj Národní divadlo)
Alexander Zemlinsky: Šaty dělají člověka, Národní divadlo (zdroj Národní divadlo)

V dubnu 1922 uvedl Alexander Zemlinsky v Novém německém divadle v Praze druhou, přepracovanou verzi své komické opery Šaty dělají člověka (Kleider machen Leute) na libreto Lea Felda. Roli Nettchen tehdy ztvárnila terezínská rodačka Maria Müller, která v Novém německém divadle odstartovala svou zářnou mezinárodní kariéru, která ji zavedla až do Metropolitní opery v New Yorku.

Soutěžní otázka zní: Kdo ze skvělých tenoristů byl tehdy jejím uměleckým partnerem a v roce 1922 zpíval titulní roli krejčíka alias polského hraběte Wenzela Strapinského?
a)            Otto Macha
b)           Richard Kubla
c)            Richard Tauber

Vyberte jednu z možností a získejte možnost vyhrát dvě vstupenky na některé z březnových představení opery Šaty dělají člověka ve Státní opeře. Nápovědu najdete ve facebookové skupině Musica non grata.

Své odpovědi můžete zasílat do 27. února 2023 do 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište “Soutěž: Šaty dělají člověka”.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments