Soutěž o vstupenky: Triptych Giacoma Pucciniho v Ostravě

Národní divadlo moravskoslezské uvádí Triptych (Sestra Angelika, Plášť a Gianni Schicchi) – operní dílo vrcholného verismu poprvé v celistvé podobě. Premiéra se odehraje 13. prosince 2018, druhá pak 15. prosince vždy od 18:00 hodin v ostravském Divadle Antonína Dvořáka. Režie Roman Polák.
NDM Triptych, Veronika Holbová (foto: Martin Popelář)

Ostravská opera dosud z Triptychu uváděla pouze sarkastickou buffu Gianni Schicchi, premiéry byly v letech 1930 a 1959 ve stejném divadle. Režisér Roman Polák inscenoval  aktuálně v Ostravě Triptych v kompletu pro jediný večer, zvolil ovšem odlišné pořadí než autor sám: V Ostravě zazní Sestra Angelika, poté Plášť a Gianni Schicchi. Z dramaturgického hlediska pojí zcela odlišné příběhy jedno téma – téma lásky a smrti. Ať už jde o nenaplněnou lásku matky k dítěti, sebevraždu a odpuštění v Sestře Angelice, nebo o lásku ve vztahovém trojúhelníku opět završenou (tentokráte násilnou) smrtí  v jednoaktovce Plášť. Konečně  Gianni Schicchi vypráví o zvrácené touze po dědictví  a odhaluje tak pokřivené vztahy uprostřed rodiny.

V Ostravě se v Triptychu objeví celkem 74 alternujících sólistů, režisér angažoval do chlapeckých rolí děti z Operního studia NDM a sbor Operního studia NDM zpívá v Sestře Angelice. Hudebně Triptych nastudoval Tomáš Brauner, scénu vytvořil Pavel Borák, kostýmy Peter Čanecký. Ostravské NDM uvádí Triptych v koprodukci s operou Slovenského národního divadla.

Roli sestry Angeliky alternují Linda Ballová a Veronika Holbová. V Plášti vystoupí v roli Michela, majitele lodi, Daniel Čapkovič a Martin Bárta, jeho manželku Giorgettu zpívají a hrají Zuzana Šveda a Eliška Weissová. Jako Ginanni Schicchi se představí Gustáv Beláček a Jiří Sulženko.

Triptych NDM, Gianni Schicchi (foto: Martin Popelář)

Soutěžní otázka o 2 vstupenky na druhou premiéru v sobotu 15. prosince 2018

Operní  Triptych Giacoma Pucciniho uvede v premiéře 13. prosince (ve druhé premiéře pak 15. prosince) poprvé kompletně Národní divadlo moravskoslezské na scéně Divadla Antonína Dvořáka.  Shodou okolností v tomtéž divadle dosud zazněla jen jedna z oper. Která to byla?

Soutěž bude uzavřena 10. prosince a vylosován jeden výherce, který obdrží 2 lístky na výše uvedené představení.

Přejeme hodně štěstí!

 

2
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ladislav

Súdiac podľa obrázkov, toto predstavenie je prevzaté zo SND v Bratislave. Co sa týka réžie, nemáte sa načo tešiť :(

jamka

Ale no, celkom sa to dalo pozerať….. :)