Soutěž Opery Plus: Film “The Opera House”

Milí čtenáři,

v rámci festivalu Film a architektura, který probíhá od 29. 9. září do 5. října 2018 se bude promítat film THE OPERA HOUSE. Jedná se o českou premiéru, která bude uvedena v kině Světozor v sobotu 29. září od 20.30 hodin.

Dovolujeme si tímto vyhlásit soutěž o vstupenky na toto promítání. Z těch, kdo správně zodpoví soutěžní otázku, budou vylosováni dva soutěžící a každý z nich obdrží dvě volné vstupenky na uvedenou premiéru.

Soutěžní otázka zní: Která česká hudební osobnost poprvé sólově účinkovala v Metropolitní opeře a v kterém roce?

Soutěž bude uzavřena ve středu 26. září 2018 ve 12:00 hodin.

Své odpovědi nám zasílejte na adresu [email protected] a email nadepište titulkem „Soutěž MET“.

Anotace k filmu:

Susan Froemke (USA, 2017, 108 min., EN + EN)
PREMIÉRA

Fascinující éru kulturního a urbanistického přerodu New Yorku v 50. a 60. letech minulého století mapuje nový film The Opera House. Filmová kronika oceňované dokumentaristky Susan Froemke připomíná 50 let od chvíle, kdy se slavná Metropolitní opera v roce 1966 přestěhovala do svého současného sídla v Lincolnově centru. Nezachycuje pouze znovuzrození newyorského operního svatostánku, ale i samotného města a jeho tehdejších obyvatel. Prostřednictvím výpovědí těch, kteří pamatují otevření nové honosné scény, archivních záznamů i památných pěveckých vystoupení se před diváky probouzí fascinující epocha americké kultury i politiky. Od ďábelských plánů nevybíravého urbanisty Roberta Mosese, který kvůli svému projektu nechal srovnat se zemí celou čtvrť, přes působivý projev prezidenta Eisenhowera až po Antonia a Kleopatru v podání sopranistky Leontyne Price, s níž nová éra Metropolitní opery začala.

Více informací naleznete na Facebooku či stránkách www.filmarchitektura.cz.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na