Špačková a Al-Ashhab reprezentují Českou republiku v Čajkovského soutěži

Na Čajkovského mezinárodní hudební soutěži v Moskvě reprezentují Českou republiku dva mladí hudebníci: Michaela Špačková v oboru fagot a Milan Al-Ashhab v oboru housle.
Michaela Špačková (zdroj FB)

V Rusku právě probíhá prestižní mezinárodní hudební soutěž Pjotra Iljiče Čajkovského. Soutěžícími, kteří letos reprezentují Českou republiku jsou fagotistka Michaela Špačková a houslista Milan Al-Ashhab. Oba reprezentanti postoupili do soutěžního semifinále.

Během tohoto týdne proběhlo první kolo soutěže v kategoriích klavír, housle, zpěv, dřevěné a žesťové nástroje. Výkony soutěžících byly přenášené televizním kanálem Medici.tv.

Michaela Špačková se v prvním kole představila s díly Pjotra Iljiče Čajkovského (Nokturno č. 4 ze Šesti kusů pro klavír op. 19 v úpravě pro fagot) a Wolfganga Amadea Mozarta (Koncert pro fagot B dur KV191/186е). Její skvělé výkony jsou zdokumentovány ZDE.

Milan Al-Ashhab (archiv OP)

Do druhého kola se dostal i Milan Al-Ashhab, který přednesl Etudu č. 6 pro sólové housle “Poslední růže léta” Heinricha Wilhelma Ernsta, Paganiniho Capriccia č. 9 a 24 ze slavného opusu 1 pro sólové housle, Chaconne z Partity č. 2 d moll, BWV 1004 Johanna Sebastiana Bacha a Čajkovského Valse-scherzo, op. 34. Jeho soutěžní výkon můžete sledovat ZDE.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na