Na MHF Český Krumlov zazní historické housle

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov zazní letos historické housle Giuseppe Guarneriho “del Gesu” z roku 1740. Unikátní nástroj ve středu 31. července od 19:30 rozezní Maškarní sál na čtvrtém nádvoří českokrumlovského zámku v rukou Ivana Ženatého.
MHF Český Krumlov 2017, Škampovo kvarteto v Maškarním sále 18.7.2017. Foto: Libor Sváček

Koncert nese název Večera s J. S. Bachem – vzácné Guarneriho housle v rukou Mistra. Návštěvníci uslyší v podání Ivana Ženatého tři skladby z hudebního odkazu Johanna Sebastiana Bacha: Partita E-Dur, Sonáta g-moll a Partita d-moll. Ivan Ženatý hostuje s tělesy, jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orquesta Nacional de España, ale i s českými orchestry. V sólových a komorních projektech uvedl například kompletní Bachovy sólové sonáty či Beethovenovy a Brahmsovy sonáty.

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově patří mezi události výrazně zapsané v evropském kulturním kalendáři. Za renomé festivalu stojí program napříč žánry a stoletími, hosté zvučných jmen, vysoká umělecká úroveň a výjimečná místa konání v českokrumlovském hradu a zámku i v dalších objektech města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO a v jeho okolí. Letošní 28. ročník během tří týdnů od 19. července do 10. srpna nabídne celkem 23 pozoruhodných koncertů.

 

Mohlo by vás zajímat