Na MHF Český Krumlov zazní historické housle

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov zazní letos historické housle Giuseppe Guarneriho “del Gesu” z roku 1740. Unikátní nástroj ve středu 31. července od 19:30 rozezní Maškarní sál na čtvrtém nádvoří českokrumlovského zámku v rukou Ivana Ženatého.
MHF Český Krumlov 2017, Škampovo kvarteto v Maškarním sále 18.7.2017. Foto: Libor Sváček

Koncert nese název Večera s J. S. Bachem – vzácné Guarneriho housle v rukou Mistra. Návštěvníci uslyší v podání Ivana Ženatého tři skladby z hudebního odkazu Johanna Sebastiana Bacha: Partita E-Dur, Sonáta g-moll a Partita d-moll. Ivan Ženatý hostuje s tělesy, jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orquesta Nacional de España, ale i s českými orchestry. V sólových a komorních projektech uvedl například kompletní Bachovy sólové sonáty či Beethovenovy a Brahmsovy sonáty.

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově patří mezi události výrazně zapsané v evropském kulturním kalendáři. Za renomé festivalu stojí program napříč žánry a stoletími, hosté zvučných jmen, vysoká umělecká úroveň a výjimečná místa konání v českokrumlovském hradu a zámku i v dalších objektech města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO a v jeho okolí. Letošní 28. ročník během tří týdnů od 19. července do 10. srpna nabídne celkem 23 pozoruhodných koncertů.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat