Spectaculare prezentuje nejnovější trendy audiovizuální kultury

Vystoupení tanečního dua Rafales v divadle Komedie dnes zahájí festival Spectaculare, který na různých místech Prahy potrvá až do 3. dubna 2019. Akce propojuje současnou elektronickou hudbu s dalšími formami vizuálního umění, například filmem, pohybovým divadlem, videomapingem či fotografiemi. Cílem festivalu je prezentovat nejnovější trendy audiovizuální kultury. Jeho součástí jsou i workshopy, výstavy a filmové projekce.
Rafales (zdroj Spectaculare)

Letošní šestý ročník Spectaculare má na programu například taneční představení Synchronicity bulharského choreografa a hudebníka Stanislava Genadieva či intermediální performanci Everywhen. Genadiev se představí 7. března 2019 v Kasárnách Karlín, ve světelné instalaci doplněné audiovizuálními efekty zkoumá vztah člověka k okolnímu světu. Po vystoupení Genadiev představí pod pseudonymem DJ Genda vlastní hudební tvorbu.

Divadelní program festivalu uzavře 26. března 2019 představení Everywhen v divadle Alfred ve dvoře. Zachycuje téma opakování se dějin a dává do kontrastu život osobní a život politický. Taneční představení je doplněno o 3D vizualizace umělkyně Márie Judové, která animace vytvořila pomocí kombinace archivních fotografií a naskenovaných objektů.

Festival Spectaculare přivede do Prahy také řadu hudebních hvězd, například britského hudebníka a skladatele Jona Hopkinse, australského pianistu a skladatele neoklasické hudby Luka Howarda nebo violoncellistu Petera Gregsona.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na