Spectaculare prezentuje nejnovější trendy audiovizuální kultury

Vystoupení tanečního dua Rafales v divadle Komedie dnes zahájí festival Spectaculare, který na různých místech Prahy potrvá až do 3. dubna 2019. Akce propojuje současnou elektronickou hudbu s dalšími formami vizuálního umění, například filmem, pohybovým divadlem, videomapingem či fotografiemi. Cílem festivalu je prezentovat nejnovější trendy audiovizuální kultury. Jeho součástí jsou i workshopy, výstavy a filmové projekce.
Rafales (zdroj Spectaculare)

Letošní šestý ročník Spectaculare má na programu například taneční představení Synchronicity bulharského choreografa a hudebníka Stanislava Genadieva či intermediální performanci Everywhen. Genadiev se představí 7. března 2019 v Kasárnách Karlín, ve světelné instalaci doplněné audiovizuálními efekty zkoumá vztah člověka k okolnímu světu. Po vystoupení Genadiev představí pod pseudonymem DJ Genda vlastní hudební tvorbu.

Divadelní program festivalu uzavře 26. března 2019 představení Everywhen v divadle Alfred ve dvoře. Zachycuje téma opakování se dějin a dává do kontrastu život osobní a život politický. Taneční představení je doplněno o 3D vizualizace umělkyně Márie Judové, která animace vytvořila pomocí kombinace archivních fotografií a naskenovaných objektů.

Festival Spectaculare přivede do Prahy také řadu hudebních hvězd, například britského hudebníka a skladatele Jona Hopkinse, australského pianistu a skladatele neoklasické hudby Luka Howarda nebo violoncellistu Petera Gregsona.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky