Splněný sen. Netrebko a spol na Prague Proms

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Někdy má recenzent v určitých ohledech snadnou práci. Stačí napsat jen Anna Netrebko, Ekaterina Gubanova, Aleksandrs Antonenko, Ildar Abdarazakov a Marco Armiliato, a čtenářům serveru, věnovaného primárně opeře, není třeba kohokoliv ze jmenovaných nijak obšírně představovat. Zmíněná sestava prvotřídních pěvců a jednoho prominentního dirigenta, která se v pátek 10. července 2015 objevila v pražském Obecním domě v rámci festivalu Prague Proms, byla v médiích dlouho předem označována za hvězdy Metropolitní opery v New Yorku a jejích přímých přenosů do kin. Ne že by to nebyla pravda, ale stejně tak můžeme každého z uvedených umělců označit za elitu současného klasického hudebního průmyslu jako takového, zahrnujícího divadelní a koncertní produkce, nahrávání či reklamu. Podobně lze považovat Kvarteto velkých hlasů, jak zněl oficiální název koncertu, třeba za hvězdy Salcburského letního festivalu: sopranistka Anna Netrebko je přinejmenším od své Violetty v Traviatě z roku 2005 jeho ikonou, tenor Aleksandrs Antonenko zde zpíval v roce 2008 Otella a basista Ildar Abdarazakov o rok později první z titulních rolí v Rossiniho Mojžíšovi a faraonovi (oba pod taktovkou Riccarda Mutiho), mezzosopranistka Ekaterina Gubanova se na něm pravidelně objevuje zejména v projektech Daniela Barenboima například jako Olga v Evženu Oněginovi (2007) nebo Brangäne v Tristanovi a Isoldě (2014). Už jen samostatné vystoupení kteréhokoliv z těchto pěvců by pro Prahu znamenalo prvořadý hudební svátek… Jak tedy potom označit skutečnost, že bylo možné je v rámci exkluzívního evropského turné vidět všechny pohromadě? Myslím, že slovní spojení „splněný sen“ možná skutečně nebude daleko od pravdy.

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Hodnocení

Vaše hodnocení - Anna Netrebko – Kvarteto velkých hlasů – ČNSO -M.Armiliato (Prague Proms 10.7.2015)

[Celkem: 1    Průměr: 1/5]

Mohlo by vás zajímat


7
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Mám z koncertu stejné pocity: asi největší nadšení (a zároveň překvapení) u mě vzbudil první přídavek – čardáš Sylvy Varescu – nádhera. A taky neuvěřitelně kompaktní zvuk a sehravost orchestru.
Kritika Roberta Rytiny je pak ke koncertu skvělým doplněním mnoha souvislostních informací – skvělé, k tomu není co dodat.

paulcollins

Čtyři sólisti a pouze 13 árií ? To je velmi málo muziky za hodně peněz.

jaja

paulcollins by jiste chtel sedet a poslouchat 3 a vice hodin
tenhle nazor me privadi k otazce, zda si lide kupuji listky na koncert podle jeho delky, nebo jakeho kriteria vlastne?
Ja na tomhle koncerte byla a porce stavnate, precizni muziky me prisla presne akorat…

paulcollins

Vám to přišlo akorát, pro mě je to málo. Obtloustlá Netrebko by už zřejmě víc než 2-3 árie nezazpívala. Luciano Pavarotti na svých koncertech, či recitálech zpíval většinou 20-25 písní a árií. A sám !!! Dnešní generace ? Za co nejvíc peněz, co nejméně muziky. 2-3 árie a pryč. V životě bych na takové rádobyumělce nešel. Vyhozené peníze.

Milan V.

Naprosto se přikláním k tomuto názoru.

jaja

Dobre, mate pravo si myslet o pani Netrebko co chcete. Ale tenhle nazor by Vam mel velet si takovych koncertu vubec nevsimat. Ale jak je videt, prece jen byste rad obtloustlou pani Netrebko rad slysel, jen kdyby tak pridala 15 – 20 arii…obavam se, ze se v zivote uz zadneho operniho recitalu nezucastnite.

paulcollins

Já si takovýchto koncertů vůbec nevšímám. Jen pravidelně navštěvuji portál operaplus.cz a mám-li názor k článku, tak jej napíši, stejně tak, jako vy píšete svůj názor :-))