Správce firmy Amati chce prodat co nejrychleji podnik v chodu

Insolvenční správce firmy Amati - Denak s.r.o. Kraslice, významného výrobce hudebních nástrojů, chce prodat co nejrychleji podnik v chodu. Zájemců o celou firmu je pět, většinou z oboru. Hlásí od zahájení insolvenčního řízení, tedy od loňského září. Uvádějí, že chtějí zachovat výrobu. Po Amati, které je od středy v konkurzu, požadují věřitelé 257 milionů korun. Správce a insolvenční soud dnes uznali pohledávky 88 věřitelů za 162 milionů. Tato suma byla dnes zjištěna po právu, je to bez České správy sociálního zabezpečení, řekl insolvenční správce Lukáš Zrůst.
Amati Kraslice (ilustrační foto)

Atmosféra ve firmě je napjatá, jsem kontaktu s předsedou odborů. Od včerejška (prohlášení konkurzu) ale vidí zaměstnanci progres. Zatím je výroba omezená, a teď by se měla rozběhnout,” řekl. Základem je podle Zrůsta prodat podnik v dobré kondici. Ve ztrátovém provozu v Hradci Králové, kde je firma v nájmu, už výroba nefunguje. Podle správce je stále ve firmě zhruba 115 zaměstnanců a u 35 lidí, z nichž je 20 z Hradce Králové, běží výpověď.

Podle Zrůsta je jednou z mála pozitivních zpráv, že je pět vážných zájemců. “Projevují extrémní zájem koupit běžící podnik Amati, zachovat výrobu a pokračovat v ní,” řekl. Zrůst doufá, že se prodej podaří do tří čtyř měsíců, protože jde o renomovanou firmu s dlouhou historií.

Pokud se Amati povede rychle prodat, tak může být konkurz rychlejší variantou než reorganizace,” řekl správce. O reorganizaci ani dlužník, ani věřitelé do termínu daného soudem nepožádali. Správce, který ve středu převzal dispoziční právo k firmě, chce mít nejdéle do konce února inventuru majetku i účetnictví.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat