Stanice ARTE představila novou operní sezonu, nabídne přímé přenosy z 21 evropských divadel

Evropská televizní a internetová stanice ARTE na tiskové konferenci představila svůj digitální operní program pro sezonu 2021/2022. Ve spojení s 21 divadly z 12 zemí nabídne každý měsíc přímý přenos nebo záznam alespoň jednoho operního představení, zcela zdarma a s titulky v šesti jazycích.

G. Rossini: Lazebník sevillský – Wiener Staatsoper 2021 (foto Michael Pöhn)
G. Rossini: Lazebník sevillský – Wiener Staatsoper 2021 (foto Michael Pöhn)

Sezona začne už dnes, 1. října 2021, živým přenosem Beethovenova Fidelia z pařížského divadla Opéra Comique. Nové zpracování připravil režisér Cyril Teste, dirigentem bude Raphaël Pichon. Přímý přenos můžete sledovat dnes ve 20:00 na stránkách arte.tv nebo na partnerských stránkách stanice ARTE, včetně Opery PLUS.

V lednu roku 2022 pak stanice nabídne v přímém přenosu Verdiho Sicilské nešpory v produkci palermského Teatro Massimo, v režii tamní rodačky Emmy Dante a hudebním nastudovaní Omera Meir Wellbera. O necelý měsíc později mohou diváci digitálně navštívit Royal Opera House v Londýně, odkud ARTE odvysílá Händelovu Theodoru. A v březnu se můžete těšit na nové nastudování Verdiho Aidy v Semperoper Dresden – diriguje Christian Thielemann. I zbytek sezony bude plný přenosů a záznamů z divadel či festivalů ve Wexfordu, Vídni, Lausanne, Bruselu, Helsinek nebo Hamburku. A nechybí ani Praha – už 24. října 2021 uvede ARTE ve spolupráci s Českou Televizí záznam Smetanova DaliboraNárodního divadla.

L. v. Beethoven: Fidelio - Siobhan Stagg - Opéra Comique 2021 (foto Stefan Brion)
L. v. Beethoven: Fidelio – Siobhan Stagg – Opéra Comique 2021 (foto Stefan Brion)

Cílem operních přenosů stanice ARTE je ukázat to nejlepší z evropské operní tvorby a zpřístupnit tato představení co nejširšímu okruhu diváků. Za poslední tři sezony shlédlo operní produkce na ARTE více než čtyři miliony diváků a jejich počet každoročně roste – jen za sezonu 2020/2021 jich byly dva miliony. Produkce zůstávají i po přímém přenosu dále přístupné ke shlédnutí na adrese arte.tv/opera.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments