Státní opera Praha: Ondřej Černý v. Radim Dolanský

Pan Dolanský je pokrytec a nemluví pravdu

K rozhovoru s panem Dolanským, k valné části jeho obsahu se vskutku vyjadřovat nechci, považuji za nutné uvést na pravou míru pouze několik faktů, které se týkají plánovaného odchodu pana Dolanského a které mohu kdykoliv doložit originálními dokumenty:

Dne 30. 3. se na můj sekretariát obrátila právní zástupkyně pana Dolanského dr. Sovová s přáním projednat se mnou „pracovněprávní nároky“ svého klienta. Na následné schůzce nabídla dr. Sovová odchod svého klienta dohodou, ovšem s návrhem odstupného ve výši asi sedmi měsíčních platů. V následné emailové korespondenci jsme se dohodli na vypořádání pro pana Dolanského ve výši pěti platů a proplacení dovolené. Zpracovali jsme Dohodu o rozvázání pracovního poměru, s níž dr. Sovová souhlasila. (Podotýkám, že jedinou cestou, jak vyplatit panu Dolanskému odstupné, bylo organizační změnou zrušit místo produkčního.) Vzhledem k tomu, že v té době se na mne obrátila ČTK s dotazem, jaká je situace s panem Dolanským v SOP, popravdě jsem informoval o tom, že na jeho odchodu jsme se spolu dohodli a uvedl jsem výši odstupného. 29. dubna ovšem ke mně přišel rozlícený pan Dolanský s tím, že zveřejněním oné plánované dohody jsem mu zkazil renomé v divadle: „Jak já se teď celému souboru, který mně věří, podívám do očí? Jistě chápete, že teď nemohu Dohodu podepsat, ale musím se nechat vyhodit!“ „V tom vám bohužel nemohu sloužit, neboť coby odborový funkcionář (stal se jím den poté, co ho pan ministr zbavil pověření řízení SOP – pozn.) jste nevypověditelný“, konstatoval jsem. Rozloučili jsme se s tím, že pan Dolanský se pokusí přesvědčit odbory, aby mi daly svolení k tomu, abych mu mohl dát výpověď. A vzhledem k tomu, že pan Dolanský dohodu nepodepsal, musel jsem revokovat svůj příkaz o zrušení místa produkčního.

To jsou fakta.

A jen malou poznámku na závěr: Pan Dolanský se díky své příznačné skromnosti zapomněl dopsat do onoho mercedesového týmu. My, kdož jsme pozorně četli tento rozhovor, jsme ovšem jasně pochopili, že tam patří.

Dotyčný rozhovor s radimem Dolanským najdetezde

Mohlo by vás zajímat


10
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymous

Tak to je síla. Co ještě vyjde na povrch o p. Dolanském spasiteli SOP. Já jsem si hned řekl, když jsem si četl rozhovor s p. Dolanským, že to msuí být křivý člověk. A pomalu se to potvrzuje. Jen umělci SOP mu naletěli. Zapomněli se ho zeptat jaká provize z jeho koncepce plyne pro něj.

Jan

Pánové Černý, Dolanský, Dohnányi: Špinavé prádlo se pere doma! To je základní poučka každého manažera. Vy ale jste takoví rozhádaní taťkové, co se těmi vzájemnými kbelíky špíny rádi polejou. Ať veřejnost kouká! Inu to je bývalý i současný management našeho nejdražšího a nejdotovanějšího divadla (od 1. ledna!). Skvost!

Anonymous

Nezdá se mi, že by pan ředitel Černý někoho pomlouval a lil kbelíky špíny. Proč by to dělal? Pouze se brání tím, že uvádí fakta. A to velmi konkrétní ověřitelné skutečnosti, na rozdíl od jiných, kteří si vymýšlejí báchorky a pomlouvají v obecné rovině. Chápu, že jsou to skutečnosti pro někoho velmi nepříjemné…

Anonymous

P. Dohnányi se také ohradil proti pomluvám p. Dolanského a také je to ověřitelné. Není možné nereagovat na nesmysly,které p. Dolánský v rozhovoru vypustil. To si žádný manažer takové lži na sobě nenechá.

Anonymous

Dohnányi a manager-to je opravdu vtip roku :-) Kolikpak si naplánoval do své kapsy :-) Jak ho znám ,tak nemálo-škoda(pro něj) že mu to opět neklaplo :-)

Khail

No pokud si někdo hraje na ředitele, měl by umět volit formu a styl vyjádření se k čemukoliv. A pokud se vyjadřuje neobratně nebo to neumí a přesto to chce udělat, měl by použít priofesionály. Ten spisek, co zde od pana Černého publikovali dosvědčuje, že komunikačními schopnostmi opravdu neoplývá. Takhle se přece nereaguje na veřejnosti. Když už reagovat, tak profesionálně. Co tenhle odstavec, cituji: A jen malou poznámku na závěr: Pan Dolanský se díky své příznačné skromnosti zapomněl dopsat do onoho mercedesového týmu. My, kdož jsme pozorně četli tento rozhovor, jsme ovšem jasně pochopili, že tam patří. Kdo tomu rozumí,… Číst vice »

Anonymous

Nebývá to v životě tak, že pravda je vždycky někdy uprostřed? Smutné opravdu je, že si to neumějí vyříkat vklidu mezi sebou a tahají to na veřejnost….

Martin

Ano, z výroků pana Černého někdy vůbec nelze pochopit, co vlastně chce říci. A nebo je to záměr, aby sdělení směřovalo jen k tomu, komu je určeno. Ale to je samozřejmě trapné, ředitel významné kulturní instituce by se měl vyjadřovat poněkud jiným způsobem.

Anonymous

Ale první, kdo tu špínu vytáhl, byl p. Dolanský. A vy si myslíte, že ostatní budou jen mlčet. Aby náhodou na spasitele SOP Dolanského nevyšly ty podrazy najevo. Aby neutrpěl v očích svých umělců a diváků,kteří o zákulisí vědí málo? Špínavé prádlo se pere doma,to je pravda. Ale to by musel dodržovat především p. Dolanský.

Anonymous

Jistě, že pravda je vždycky mnohobarevná. Nic není černé nebo jen bílé a pravda nebývá jednoznačná. O to spíš by se ředitel instituce, jako je ND měl vyvarovat takovýchto vyjádření, jako jsou nahoře. Stejně jako vycházení před oponu včera, kde si o pískot a dupot jen říkal. Profesionálové toto nedělají.