Státní opera Praha: Ondřej Černý v. Radim Dolanský

Pan Dolanský je pokrytec a nemluví pravdu

K rozhovoru s panem Dolanským, k valné části jeho obsahu se vskutku vyjadřovat nechci, považuji za nutné uvést na pravou míru pouze několik faktů, které se týkají plánovaného odchodu pana Dolanského a které mohu kdykoliv doložit originálními dokumenty:

Dne 30. 3. se na můj sekretariát obrátila právní zástupkyně pana Dolanského dr. Sovová s přáním projednat se mnou „pracovněprávní nároky“ svého klienta. Na následné schůzce nabídla dr. Sovová odchod svého klienta dohodou, ovšem s návrhem odstupného ve výši asi sedmi měsíčních platů. V následné emailové korespondenci jsme se dohodli na vypořádání pro pana Dolanského ve výši pěti platů a proplacení dovolené. Zpracovali jsme Dohodu o rozvázání pracovního poměru, s níž dr. Sovová souhlasila. (Podotýkám, že jedinou cestou, jak vyplatit panu Dolanskému odstupné, bylo organizační změnou zrušit místo produkčního.) Vzhledem k tomu, že v té době se na mne obrátila ČTK s dotazem, jaká je situace s panem Dolanským v SOP, popravdě jsem informoval o tom, že na jeho odchodu jsme se spolu dohodli a uvedl jsem výši odstupného. 29. dubna ovšem ke mně přišel rozlícený pan Dolanský s tím, že zveřejněním oné plánované dohody jsem mu zkazil renomé v divadle: „Jak já se teď celému souboru, který mně věří, podívám do očí? Jistě chápete, že teď nemohu Dohodu podepsat, ale musím se nechat vyhodit!“ „V tom vám bohužel nemohu sloužit, neboť coby odborový funkcionář (stal se jím den poté, co ho pan ministr zbavil pověření řízení SOP – pozn.) jste nevypověditelný“, konstatoval jsem. Rozloučili jsme se s tím, že pan Dolanský se pokusí přesvědčit odbory, aby mi daly svolení k tomu, abych mu mohl dát výpověď. A vzhledem k tomu, že pan Dolanský dohodu nepodepsal, musel jsem revokovat svůj příkaz o zrušení místa produkčního.

To jsou fakta.

A jen malou poznámku na závěr: Pan Dolanský se díky své příznačné skromnosti zapomněl dopsat do onoho mercedesového týmu. My, kdož jsme pozorně četli tento rozhovor, jsme ovšem jasně pochopili, že tam patří.

Dotyčný rozhovor s radimem Dolanským najdetezde

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments