Státní operu Banská Bystrica povede nový generální ředitel Šimon Svitok

Novým generálním ředitelem Státní opery Banská Bystrica se od 1. července 2024 stal Šimon Svitok. Ministryně kultury Slovenské republiky Martina Šimkovičová oznámila své rozhodnutí 28. června na slavnostním koncertu k 65. výročí založení Státní opery.
Šimon Svitok (foto K. Šakový)
Šimon Svitok (foto K. Šakový)

“Přála bych si, aby banskobystrická Státní opera v nadcházejícím období pokračovala ve své úspěšné 65leté cestě. V zájmu potřebné kontinuity v řízení a uměleckém směřování jsem se proto rozhodla na základě doporučení generálního ředitele pana Hromady a projektu posouzeného odborníky jmenovat novým generálním ředitelem pana Šimona Svitka. Má podporu odstupujícího ředitele a jeho zkušenosti vytvářejí předpoklad pro úspěšné řízení,” uvedla ministryně kultury Slovenské republiky Martina Šimkovičová.

Mgr. art. Šimon Svitok je dlouholetým předním sólistou banskobystrického operního souboru. Kromě umělecké činnosti zastával několik vedoucích funkcí. Nejprve jako zástupce uměleckého šéfa, později jako umělecký šéf a doposud jako umělecký ředitel operní složky divadla.

Výroční koncert byl zároveň rozloučením se současným generálním ředitelem Státní opery Rudolfem Hromadou, který odchází do důchodu. Instituci úspěšně vedl od roku 1996. Publikum mu vzdalo hold za jeho dlouholetou práci potleskem vestoje.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments