Stovky naháčů před Bavorskou státní operou

Nedoneslo se vám to taky? Ve 3 hodiny ráno, při pouhých 13 stupních Celsia odstartovalo 1700 nahých Němců letošní ročník prestižního Mnichovského operního festivalu. Všichni ti lidé pózovali na náměstí před Bavorskou státní operou v rouše Adamově pro fotografa Spencera Tunicka.


Živé obrazy nahých postav jsou inspirovány novým mnichovským Ringem režiséra Andrease Kriegenburga, podle kterého fotograf postavy aranžoval. Premiéra Soumraku bohů je v Mnichově právě dnes.

Nazí dobrovolníci před Bavorskou státní operou byli pomalováni červenou nebo zlatou barvou. Krátce po úsvitu fotograf začal své aranžmá na Ludwigstrasse, kde stovky těl nakonec stvořily symbolický plamen. Však se taky zprávy o téhle pozoruhodné sešlosti rozletěly do televizí po celém světě.

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (3) “Stovky naháčů před Bavorskou státní operou

  1. Viděla jsem tři částí Ringu, ale Soumrak byl strašný. Ne hudebně, zpěváci byli skvěli, ale založit Soumrak na odkazech na Tsunami a euro krisi, to bylo ujeté. A užít euro symbolu jako houpacího koně pro protagonisty, jaký to bizardní nápad. Co je nejhorší, Soumrak vůbec neměl co dělat se Siegfriedem a Valkýrou. Jako by šlo o jiné režiséry.

Napsat komentář