Studenti dirigování změří síly v Karlových Varech

Ondřej Vrabec je šéfdirigentem KSO teprve necelý půlrok. Za tuto dobu stihnul nejen se seznámit s orchestrem a specifiky lázeňského regionálního tělesa, ale také připravit svůj první nový projekt – celostátní soutěžní přehlídku mladých dirigentů.
Ilustrační foto (zdroj Karlovarský symfonický orchestr)
Ilustrační foto (zdroj Karlovarský symfonický orchestr)

Ti se utkají o honorovaný koncert s orchestrem v příští sezoně a možnost dirigovat blok letních kolonádních koncertů v letošním roce. Díky nečekanému zájmu adeptů o účast se zaplnily během několika dnů po vyhlášení soutěže oba termíny, a nakonec se v soutěži utká celkem 23 uchazečů. Samotná soutěžní přehlídka se koná ve dnech 16. a 20. ledna 2023, výsledky budou zveřejněny nejpozději 25. ledna 2023.

Již před samotným předstoupením před orchestr se dostalo soutěžícím od Ondřeje Vrabce vedle technických informací k průběhu klání i několik praktických a uměleckých tipů pro efektivní práci s naším tělesem. Ondřej Vrabec navíc poskytne vítězi asistenci při přípravě vysoutěženého abonentního koncertu a konzultaci uchazeči, který se umístí na druhém místě.

Orchestru se historicky poprvé nabízí příležitost seznámit se s nejmladší generací dirigentů z celé České republiky – možná se mezi nimi skrývá budoucí česká dirigentská superhvězda.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments