Supraphon chystá alba Kahánka, Hrůši, Peckové či Nekorance

Vydavatelství Supraphon chystá na podzim vydání nových alb populární i klasické hudby a mluveného slova. Příznivci klasické hudby se mohou těšit na novinky mezinárodně úspěšných souborů Pavel Haas Quartet, Belfiato Quintet, Capella Mariana i klavíristy Ivo Kahánka s Bamberskými symfoniky. Ediční plán obsahuje také řadu kompilací sestavených u příležitosti různých jubileí a výročí. K třicátému výročí sametové revoluce vyjde výběr hitů Marty Kubišové. Novináře o tom za Supraphon informoval Vladan Drvota.

Současná produkce Supraphonu stojí na třech žánrových pilířích – popové a rockové hudbě, klasické hudbě a mluveném slovu,” uvedla před časem ředitelka Supraphonu Iva Milerová.

Na přelomu srpna a září vstoupí Supraphon do nové sezony se dvěma alby klasické hudby – archivní kompilací nahrávek tří českých písňových cyklů v podání tenoristy Viléma Přibyla a vokální polyfonií renesanční Prahy v souznění hlasů ansámblu Cappella Mariana na novince nazvané Praga Rosa Bohemiae. Konec září bude patřit formaci Belfiato Quintet, která vydá dechové kvintety Antonína Rejchy. Mezinárodní ohlas se očekává u alba Iva Kahánka, který nahrál klavírní koncerty Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů s Bamberskými symfoniky vedenými dirigentem Jakubem Hrůšou.

Očekávání provází vydání nového alba souboru Pavel Haas Quartet, který za své předchozí nahrávky získal řadu mezinárodních ocenění. Czech Ensemble Baroque pokračuje v mapování díla barokního skladatele Františka Xavera Richtera. Na konec října naplánované album přinese Richterův koncert pro kladívkový klavír a orchestr. Pozornost rovněž vzbuzuje albový debut mladého tenoristy Petra Nekorance.

Na podzim se v distribuci Supraphonu objeví například společné album Tomáše Kluse a Janáčkovy filharmonie Ostrava nazvané Klusymfonie. Zvláštností bude crossoverové album Dagmar Peckové a skladatele scénické hudby Darka Krále, na kterém se propojuje hlas slavné mezzosopranistky se samplovanou, elektronickou hudbou. Vyjde i komplet čtyř alb Originálního pražského synkopického orchestru vydaných před rokem 1990 na značkách Panton a Supraphon.

Edice mluveného slova Supraphonu otevře nový školní rok audioknihou Bible – Nejkrásnější příběhy. Nejznámější biblické příběhy načetli Miroslav Táborský, Simona Postlerová, Jiří Dvořák a Hana Maciuchová. V polovině října vydá písničkářka Radůza nahrávku své hudební pohádky Uhlíř, princ a drak. Spolu s Radůzou si v ní zahráli a zazpívali mladí herci Národního divadla. Na vánoční trh chystá Supraphon komplety nahrávek Jana Wericha a divadelních her Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]