Supraphon vydává album Dominika Wollenwebera, předního hráče na anglický roh

Dominik Wollenweber je osmadvacet let členem skvělé Berlínské filharmonie a patří mezi světovou špičku hráčů na anglický roh. V produkci svého českého kolegy, hobojisty Viléma Veverky, vydává nyní u Supraphonu album s příznačným názvem „The Art of English Horn“.
Dominik Wollenweber (foto Vilém Veverka)
Dominik Wollenweber (foto Vilém Veverka)

Berlínská filharmonie se Sirem Simonem Rattlem na nové nahrávce doprovází Dominika Wollenwebera v nádherné Sibeliově symfonické básni Labuť z Tuonely. Členové Berlínských filharmoniků mu pak dělají společnost na celém albu. Těžko si představit desku věnovanou anglickému rohu bez Larga z Dvořákovy Novosvětské nebo bez sóla z Tristana a Isoldy Richarda Wagnera. Bachův koncert a Schubertovo Impromptu mohou být naopak překvapením a Kvartet Jeana Françaixe zvedne každému posluchači náladu.

The Art of English Horn je výjimečné album, vrchovatě naplněné neodolatelně krásným tónem anglického rohu, k němuž Dominik Wollenweber poznamenal: „Velmi mi záleží na prezentaci anglického rohu jako sólového nástroje a na tom, aby se zbavil zařazení jako pouhý nástroj orchestru. Anglický roh má mnoho zvukových odstínů. Může znít žertovně jako v kvartetu Jeana Françaixe, je virtuózní jako v Bachově koncertu, a v dalších dílech má přirozeně také tu zamyšleně smutnou barvu. Myslím, že na rozmanitosti alba The Art of English Horn je cosi velmi zvláštního, a právě směs dramatických barev posluchače strhne. Aspoň v to doufám. Proto také nechci žádné ze skladeb, které jsem nahrál, dávat přednost. Každou z nich mám rád.“

Teaser – Dominik Wollenweber – The Art of English Horn

Album Dominik Wollenweber – The Art of English Horn vydává Supraphon v celosvětové distribuci již v pátek 15. října 2021 na CD i v digitálních formátech.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments