Svatba světových klavíristů: Lang Lang a Gina Alice Redlinger uzavřeli sňatek

Dne 2. června 2019 čínský klavírista Lang Lang a německo-korejská klavíristka Gina Alice Redlinger oznámili veřejnosti uzavření sňatku. Svatební obřad se konal v Paříži a na slavnostní hostinu se svatebčané přemístili do královského paláce ve Versailles.
Lang Lang a Gina Alice Redlinger (zdroj Twitter)

O víkendu zveřejnil čínský klavírista Lang Lang na svém oficiálním profilu na Twitteru fotografie ze své svatby. Již v pondělí bylo Langovo svatební oznámení doslova zaplaveno gratulacemi i radostnými reakcemi od kolegů i obdivovatelů. Na sociálních sítích tak nasbíralo přes 210.000 sdílení.

Lang Lang, který 14. června oslaví své 37 narozeniny, začal hrát na klavír ve třech letech ve třídě profesora Ču Ja-Fena. O dva roky později vystoupil poprvé veřejně. Výrazným zlomem jeho kariéry bylo vystoupení v srpnu 1999, kdy zastoupil Andrého Wattse na festivalu Ravinia. Zde pod taktovkou Christopha Eschenbacha zahrál s Chicago Symphony Orchestra první klavírní koncert od Petra Iljiče Čajkovského. Dostalo se mu postupem času celosvětového věhlasu. Lang Lang je prvním čínským klavíristou, který sólově vystoupil s Vídeňskou, Berlínskou či Newyorskou filharmonií.

Lang Lang a Gina Alice Redlinger (zdroj Twitter)

Lang Langovou vyvolenou je Gina Alice Redlinger. Čtyřiadvacetiletá klavíristka a skladatelka, rozená ve Wiesbadenu, působí jako koncertní sólistka již od svých osmi let. Vystudovala klavír na Hochschule für Musik und Theater Hamburg a v současnosti sólově vystupuje po celém světě. Jednou z jejích pedagožek klavíru byla i německá klavíristka Irina Edelstein, u které studoval též Lang Lang.

Gina Alice Redlinger a Lang Lang se potkali v Berlíně. Od té doby navázali i pravidelnou společnou uměleckou spolupráci.

Čínská média informovala, že svatební obřad se konal v jednom z pařížských luxusních hotelů. Poté se svatebčané odebrali na slavnostní banket v paláci ve Versailles. Čerstvý manželský pár zde společně zahrál klavírní duet. Obřadu i hostiny se účastnila řada celebrit, například zpěvák Jay Chou a jeho manželka Hannah Quinlivan.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na