Svatba světových klavíristů: Lang Lang a Gina Alice Redlinger uzavřeli sňatek

Dne 2. června 2019 čínský klavírista Lang Lang a německo-korejská klavíristka Gina Alice Redlinger oznámili veřejnosti uzavření sňatku. Svatební obřad se konal v Paříži a na slavnostní hostinu se svatebčané přemístili do královského paláce ve Versailles.
Lang Lang a Gina Alice Redlinger (zdroj Twitter)

O víkendu zveřejnil čínský klavírista Lang Lang na svém oficiálním profilu na Twitteru fotografie ze své svatby. Již v pondělí bylo Langovo svatební oznámení doslova zaplaveno gratulacemi i radostnými reakcemi od kolegů i obdivovatelů. Na sociálních sítích tak nasbíralo přes 210.000 sdílení.

Lang Lang, který 14. června oslaví své 37 narozeniny, začal hrát na klavír ve třech letech ve třídě profesora Ču Ja-Fena. O dva roky později vystoupil poprvé veřejně. Výrazným zlomem jeho kariéry bylo vystoupení v srpnu 1999, kdy zastoupil Andrého Wattse na festivalu Ravinia. Zde pod taktovkou Christopha Eschenbacha zahrál s Chicago Symphony Orchestra první klavírní koncert od Petra Iljiče Čajkovského. Dostalo se mu postupem času celosvětového věhlasu. Lang Lang je prvním čínským klavíristou, který sólově vystoupil s Vídeňskou, Berlínskou či Newyorskou filharmonií.

Lang Lang a Gina Alice Redlinger (zdroj Twitter)

Lang Langovou vyvolenou je Gina Alice Redlinger. Čtyřiadvacetiletá klavíristka a skladatelka, rozená ve Wiesbadenu, působí jako koncertní sólistka již od svých osmi let. Vystudovala klavír na Hochschule für Musik und Theater Hamburg a v současnosti sólově vystupuje po celém světě. Jednou z jejích pedagožek klavíru byla i německá klavíristka Irina Edelstein, u které studoval též Lang Lang.

Gina Alice Redlinger a Lang Lang se potkali v Berlíně. Od té doby navázali i pravidelnou společnou uměleckou spolupráci.

Čínská média informovala, že svatební obřad se konal v jednom z pařížských luxusních hotelů. Poté se svatebčané odebrali na slavnostní banket v paláci ve Versailles. Čerstvý manželský pár zde společně zahrál klavírní duet. Obřadu i hostiny se účastnila řada celebrit, například zpěvák Jay Chou a jeho manželka Hannah Quinlivan.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat