Svatováclavský hudební festival 2024 zahajuje předprodej

Svatováclavský hudební festival otevírá kompletní programovou nabídku svého 21. ročníku. Letos nabídne od 4. do 28. září jak v kostelích, tak i v muzeu, divadle nebo na univerzitě celkem 22 špičkových koncertů.
Svatováclavský hudební festival (zdroj Svatováclavský hudební festival)
Svatováclavský hudební festival (zdroj Svatováclavský hudební festival)

Do Ostravy tradičně Svatováclavský hudební festival přiveze své rezidenční soubory Collegium 1704 (Bach / Zelenka, 7. 9.), Collegium Marianum (Salve Regina, 21. 9.) a Český filharmonický sbor Brno (Zahajovací koncert: Mendelssohnova Symfonie č. 2 „Lobgesang“, 4. 9.; Dvořák: Te Deum, 14. 9.).

Opravdové hudební lahůdky slibují projekty anglického vokálního tělesa VOCES8 (Lux Aeterna, 6. 9.), italského kontratenoristy Filippa Mineccii s francouzským Les Affranchi·e·s (Italské baroko, 23. 9.), polského saxofonisty Pawła Gusnara (Saxofon a smyčce, 11. 9.) nebo prestižního domácího dětského sboru Permoník Choir Karviná (Arnesen / Jenkins: Adiemus, 13. 9.) či folklorní VUS Ondráš (70 let: Ondrášovské putování, 18. 9.).

K Roku české hudby 2024 se zařadí nejen projekt Collegia 1704, ale také koncertního mistra České filharmonie Jana Mráčka s PKF – Prague Philharmonia (Dvořák / Martinů, 17. 9. – Ostrava), souborů Concerto Aventino a More Maiorum (Adam Michna „svatováclavský“, 20. 9. – Ludgeřovice), Cappella Mariana s kanadským Constantinople a Sašou Rašilovem (Kryštof Harant, 22. 9. – Hlučín) a také Závěrečný koncert s Filharmonií Bohuslava Martinů a sólisty Kateřinou Kněžíkovou, Markétou Cukrovou, Jaroslavem Březinou a Františkem Zahradníčkem (Dvořák: Requiem, 28. 9. – Ostrava).

Znějící české hudby bude ale daleko více. Těšit se můžete na skvosty Antonína Dvořáka v podání Bennewitzovka kvarteta, Janáčkovy filharmonie Ostrava s Veronikou Rovnou a Romanem Hozou (Te Deum), Slovenský komorní orchestr, The Trio: Jiří Vodička, Václav Petr, Martin Kasík, nebo jeho „Lužanskou“ v podání Ensemble Inégal.

Celou programovou nabídku 22 koncertů naleznete na webových stránkách Svatováclavského hudebního festivalu. Elektronická eVstupenka je nejjednodušším způsobem k výběru toho nejlepšího místa a rychlého nákupu přímo přes web SHF. Letošní ročník nabízí opět mnoho benefitů vstupem do mecenášského Klubu přátel SHF či vytvoření Vlastního abonmá (4+1 koncerty zdarma). Poskytována je sleva 20% pro studenty, seniory 65+ a ZTP, sleva 50% platí pro děti do 15 let a ZTP/P.

Svatováclavský hudební festival (SHF) je největším mezinárodním festivalem duchovní a tzv. staré hudby v České republice, který byl opakovaně hodnocen odbornou komisí Ministerstva kultury ČR jako jeden z nejlepších projektů profesionálního umění v sekci klasická hudba.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments