Světový den akordeonu v Praze: Minifestival uvede trojici koncertů

Na 6. května připadá světový den akordeonů. Příznivci tohoto nástroje si jej ale mohou užít již od 4. května 2024, kdy v Praze začne minifestival určený právě akordeonu a datu jeho patentování. 
Andrea Šulcová, Martin Šulc, Ladislav Horák, Filip Kratochvíl (zdroj Czech Accordion Ensemble)
Andrea Šulcová, Martin Šulc, Ladislav Horák, Filip Kratochvíl (zdroj Czech Accordion Ensemble)

Na návštěvníky čeká trojice koncertů – první z nich hned 4. května 2024 v 19:00 hodin v sále Uměleckoprůmyslového paláce na Praze 1. Účinkovat budou Ladislav Horák, Jiří Lukeš, Petr Vacek, mladí laureáti mezinárodních soutěží, soubory Czech Accordion Ensemble, smyčcové kvarteto Apollon Quartet a další hosté. Na koncertu zazní premiéry skladeb Petra Vacka (Dream pro akordeon sólo) a Reliogoso cantus Davida Kováře pro saxofon a akordeon. Koncert bude streamován pod patronací světové akordeonové asociace Confédération Internationale des Accordéonistes (CIA).

Druhý koncert se bude konat 5. května v rámci tradičního festivalu Setkávání s klasickou hudbou v Dolních Břežanech, kdy se od 18:00 hodin v aule ZŠ v Dolních Břežanech představí akordeonista Ladislav Horák, který ve spolupráci se smyčcovým kvartetem Apollon přednese skladby A. Dvořáka, E. Douši, P. Trojana i A. Piazzolly.

Závěrečný koncert se pak uskuteční 6. května v 18:00 v kostele Českobratrské církve evangelické, Korunní ulici na Vinohradech, kde se představí mladí hráči s ryze českým programem v sólové i komorní hře.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments