Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK Praha

Pietari Inkinen & finský epos – 18. 10. 2017 Praha (zdroj FOK)

 

Únor

 

středa 21. a čtvrtek 22. února v 19.30 hodin – Smetanova síň, Obecní dům
Martin Kasík & Beethoven

Martin Kasík – klavír
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Pietari Inkinen – dirigent

Ludwig van Beethoven: Koncert pro klavír a orchestr č. 3 c moll
Anton Bruckner: Symfonie č. 7

Setkání s umělci 22. února v 18.15 hodin

 

úterý 27. února v 19.30 hodin – Kostel sv. Šimona a Judy
Enrico Onofri – dialog osamocení

Enrico Onofri – housle
Luca Guglielmi – cembalo

Johann Sebastian Bach:
Fantazie a fuga c moll
Ciaccona d moll z partity
Sonáta G dur
Giuseppe Tartini:
Sonáta g moll „Didone abbandonata“
Jacob van Eyck:
Doen Daphne d’over schoene Maeght

 

Březen
středa 7. března v 19.30 hodin – Smetanova síň, Obecní dům
Julia Fischer – houslový recitál

Julia Fischer – housle
Julianna Avdějeva – klavír

Johannes Brahms: Sonáta č. 2 A dur
Karol Szymanowski: Mýty
Dmitrij Šostakovič: Sonáta op. 134

 

sobota 17. března v 19.30 hodin – Dvořákova síň, Rudolfinum
Éric Le Sage – klavírní recitál

Éric Le Sage – klavír

Claude Debussy:
Dětský koutek
Obrazy, 1. kniha
Ostrov radosti
Rytiny
Robert Schumann:
Dětské scény
Tance Davidovců

 

úterý 20. března v 19.30 hodin – Kostel sv. Šimona a Judy
Dvořákovo trio & Debussy

Dvořákovo trio

Claude Debussy:
Sonáta pro violoncello a klavír
Sonáta pro housle a klavír
Klavírní trio G dur
Leoš Janáček:
Kreutzerova sonáta pro klavírní trio
V mlhách, cyklus pro klavír

Setkání s umělci v 18.15 hodin

 

středa 21. a čtvrtek 22. března v 19.30 hodin – Smetanova síň, Obecní dům
José Cura & Obrázky z výstavy

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
José Cura – dirigent

Claude Debussy:
Potopená katedrála
Obrazy pro orchestr
Modest Petrovič Musorgskij:
Obrázky z výstavy

Setkání s umělci 21. března v 18.15 hodin

 

sobota 24. března v 11.00 hodin – Smetanova síň, Obecní dům
Orchestr ve formě

Suita pestrost skýtá

Program připravili a uvádějí:
Lucie Pernetová a Marko Ivanović
Konzervatoř Taneční centrum Praha
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Marko Ivanović – dirigent

 

úterý 27. března v 19.30 hodin – Kostel sv. Šimona a Judy
Koncert pro Šimona a Judu

Gurdjieff Ensemble
Levon Eskenian – umělecký vedoucí

Komitas Vardapet
Sv. Řehoř z Nareku
Chačatur z Taraunu
Mechitar z Jerevanu
Paghdasar Dpir
Liturgické kánony pro Šimona a Judu

Setkání s umělci v 18.15 hodin

 

středa 28. března v 19.30 hodin – Smetanova síň, Obecní dům
Antonín Dvořák: Stabat Mater

Kateřina Kněžíková – soprán
Ester Pavlů – alt
Peter Berger – tenor
Martin Gurbaľ – bas
Pražský filharmonický sbor
Lukáš Vasilek – sbormistr
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK
Tomáš Brauner – dirigent

 

čtvrtek 29. března v 19.30 hodin – Kostel sv. Šimona a Judy
Bach – Velikonoční koncert

Gabriela Eibenová – soprán
David Erler – alt
Tobias Hunger – tenor
Marián Krejčík – baryton
Ensemble Inégal
Adam Viktora  – umělecký vedoucí

 

Více informací o koncertech najdete zde.