Také taneční festival z Alty v Praze oslaví 30 let svobody

Výročí sametové revoluce oslaví Studio Alta mezinárodním festivalem současného tance, který potrvá ode dneška až do 16. listopadu. V dramaturgii nechybí představení zkoumající různé podoby svobody, tolerance a rovnosti a také doprovodný program v podobě diskusí či workshopu. Festival RespondART se kromě Studia Alta uskuteční ve Veletržním paláci, Průmyslovém paláci a v prostoru NoD.
Témata:RespondART
RespondArt (foto archiv festivalu)

“Společným tématem festivalu RespondART je otázka, zda tanec může a má být společensky angažovaný. Vybraní čeští, němečtí, polští a maďarští tvůrci přinášejí specifické pohledy a přístupy, ale jejich spojujícím prvkem je, že jejich díla jsou svébytnými komentáři ke světu kolem nás,” uvedla k festivalovému programu dramaturgyně Karolína Hejnová.

Festival představí pražským divákům celkem sedm středoevropských tanečních představení a zasáhne i do veřejného prostoru – 10., 11. a 12. listopadu se bude odehrávat v ulicích Prahy 7 celodenní taneční maraton turecké choreografky působící v Mnichově Ceren Oranové s názvem Who is Frau Troffea?

Pro děti připravuje program Lenka Tretiagová a Taneční studio Light. Jejich inscenace Republika nás čeká, aneb Kde domov můj ukazuje dlouhou a náročnou cestu Československa k demokracii.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat