Teatro dell’Opera di Roma odvysílá koncertní verzi baletu Notre Dame de Paris

Italský operní dům pokračuje v sérii přímých přenosů v rámci své digitální divadelní sezóny již 17. března 2021. Americký dirigent Kevin Rhodes povede Orchestr Opery di Roma v koncertním provedení dvouaktového baletu Notre Dame De Paris francouzského skladatele Maurice Jarrea.
Teatro dell’Opera di Roma (foto © Fabrizio Sansoni / TOR)

Balet Notre Dame De Paris, dobře známé dílo skladatele Maurice Jarrea, je inspirován slavnou knihou Victora Huga. Původní inscenace měla svou světovou premiéru v roce 1965 v pařížské Opeře Garnier. Jarre je populární skladatel, známý především pro svůj přínos filmové hudbě. Je držitelem tří Oscarů za hudbu k filmům Lawrence z Arábie, Doktor Živago a Cesta do Indie. Jeho pravděpodobně nejpopulárnějším dílem je soundtrack k filmu Duch.

Orchestr a sbor Opery Di Roma odehraje koncert pod taktovkou Američana Kevina Rhodese, který má za sebou mimořádně pestrou kariéru zahrnující koncerty, opery a balety po celém světě. Dirigoval v patnácti různých zemích s více než padesáti různými orchestry. Rhodes je v současné době hudebním ředitelem a dirigentem Springfieldského symfonického orchestru v Massachusetts a Traverse Symphony Orchestra v Michiganu a také hlavním dirigentem Pro Arte Chamber Orchestra v Bostonu. V Teatro dell’Opera di Roma vystoupí 17. března 2021 poprvé v kariéře.

Koncert se uskuteční bez diváků kvůli pandemii Covid-19 a za dodržení hygienických opatření vyhlášených italskou vládou.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments