Tělesa Slovenské filharmonie vystoupí v košickém Tannhäuserovi a na festivalu Allegretto Žilina

Slovenský filharmonický sbor vystoupí společně s domácím orchestrem a sborem Opery Národního divadla Košice v tříaktové velké romantické opeře Richarda Wagnera Tannhäuser. Slovenská filharmonie vystoupí na závěrečném koncertu festivalu Allegretto Žilina.
Slovenský filharmonický zbor (foto Peter Brenkus)
Slovenský filharmonický zbor (foto Peter Brenkus)

V sobotu 27. dubna 2024 odcestuje Slovenská filharmonie s manažerkou Janou Tvrdíkovou do Žiliny, kde vystoupí s programem bratislavského čtvrtečního symfonického koncertu na závěrečném koncertu třiatřicátého ročníku středoevropského festivalu koncertního umění Allegretto Žilina.
Po boku orchestru vystoupí brilantní francouzská fagotistka Sophie Dervaux, držitelka hlavní ceny festivalu Allegretto Žilina 2023. Program složený z děl Johanna Nepomuka Hummela a Sergeje Rachmaninova zazní v nastudování Jiřího Habarta, který patří k nejmladší generaci českých dirigentů.

Slovenský filharmonický sbor se sbormistrem Janem Rozehnalem a manažerkou Marianou Kuškovou se vydal na umělecký zájezd do Košic. Vystoupí společně s domácím orchestrem a sborem Opery Národního divadla Košice v tříaktové velké romantické opeře Richarda Wagnera Tannhäuser, která měla na zdejší operní scéně premiéru v prosinci loňského roku. Wagnerův Tannhäuser zazní v nastudování Petera Valentoviče, šéfdirigenta a sbormistra Opery Národního divadla Košice. Inscenaci režijně připravili Ondrej Šoth a Roland Kern Tóth, dramaturgem je Stanislav Trnovský, scénografem Juraj Fábry, kostýmní výtvarnicí Simona Vachálková. Slovenský filharmonický sbor se s Wagnerovou operou setkal na několika zahraničních scénách – v roce 2009 v Las Palmas na Kanárských ostrovech, v letech 2010, 2011, 2012 a 2014 ve Vídeňské státní opeře, v letech 2013 a 2015 v rakouském Welsu na Festivalu Richarda Wagnera. Košická inscenace je pro Slovenský filharmonický sbor osmou v pořadí. Uskuteční se v pátek 26. a v neděli 28. dubna 2024 v 18:00 hodin.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments