Tenoristu Pavla Černocha čeká ve Vídni premiéra Její pastorkyně

Již tuto sobotu 19. února 2022 se koná premiéra opery Leoše Janáčka Její pastorkyňa v Theater an der Wien. Tenorista Pavel Černoch se v rakouské metropoli představí v roli Lacy.

Leoš Janáček: Její pastorkyňa – Pavel Černoch, Světlana Aksenová (foto Werner Kmetitsch)
Leoš Janáček: Její pastorkyňa – Pavel Černoch, Světlana Aksenová (foto Werner Kmetitsch)

Jak sám Pavel Černoch říká, setkává se zde najednou hned se třemi svými velkými láskami: „Za prvé je to Leoš Janáček, čím jsem starší, tím víc ho vnímám. Za druhé je to Její pastorkyňa, pro mne nejkrásnější Janáčkova opera, stejně jako role Lacy, krásné zpívání a krásný příběh a konečně za třetí je to láska k Vídni, tady jsem před patnácti lety zahajoval své operní putování a moc rád se sem vracím.”

Operu pod mezinárodně užívaným titulem Jenůfa nastudovali renomovaný německý dirigent Marc Albrecht a respektovaná nizozemská režisérka Lotte de Beer, která nastoupí 1. září 2022 do funkce ředitelky vídeňské Volksoper. Na scéně se Pavel Černoch potká s ruskou sopranistkou Světlanou Aksenovou v roli Jenůfy, vynikající švédskou dramatickou sopranistkou Ninou Stemme jako Kostelničkou či slovenským tenoristou Pavolem Bršlíkem, který se zhostil role Števy. „Práce s těmito lidmi je pro mne velkým svátkem a je to pro mě po dlouhé covidové odmlce připomenutí toho, proč svou práci tolik miluji,” dodává k sobotní premiéře Pavel Černoch.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments