Divadlo F. X. Šaldy uvede Baletní galavečer

Na 18. a 20. února 2022 si Divadlo F. X. Šaldy Liberec připravilo pro milovníky tance i nezasvěcené diváky pestrou paletu ukázek choreografií plných kontrastů, inspirace a různých tanečních stylů. Večer vynikajících výkonů přivítá nejznámější české taneční hvězdy, první sólisty baletu Národního divadla Nikolu Márovou a Adama Zvonaře.

Divadlo F. X. Šaldy Liberec: Baletní galavečer (zdroj divadlo F. X. Šaldy Liberec, foto Vladimír Labaj)
Divadlo F. X. Šaldy Liberec: Baletní galavečer (zdroj divadlo F. X. Šaldy Liberec, foto Vladimír Labaj)

Slavnostní Baletní galavečer bude taneční exhibicí přinášející pohled na taneční mistrovství v podání hostujících sólistů a členů baletu Divadla F. X. Šaldy. Ve dvou večerech potěší také studenti Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, členové baletního souboru Bohemia Balet a žáci Pražské taneční konzervatoře. Komponovaný program s dokonalým spojením hudby a tance divákům představí nekonečné možnosti uměleckého pohybu.

,,Jsme velice rádi, že se nám v této těžké době podařilo vytvořit něco tak mimořádného, jako je Baletní galavečer. Na naší scéně se podobný projekt naposledy uskutečnil před bezmála třinácti lety. Je to příležitost spatřit zajímavé hosty, ochutnat jiný repertoár a osvěžit se pohledem na skvělé taneční výkony. Pokud se to divákům zalíbí, určitě podobný projekt v budoucnu opět připravíme,“ říká šéfka baletu Marika Mikanová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments