Tento víkend začíná Festival hudebního divadla Opera 2022

V neděli 16. ledna 2022 začíná 15. ročník Festivalu hudebního divadla OPERA 2022. V průběhu deseti týdnů se rámci festivalu v Praze odehrají téměř dvě desítky operních představení.
Tomáš Hanzlík: Piráti – Adriana Žigmundová, Helena Kalambová, Bedřich Lévi (zdroj Michal Málek)
Tomáš Hanzlík: Piráti – Adriana Žigmundová, Helena Kalambová, Bedřich Lévi (zdroj Michal Málek)

Své nejlepší inscenace představí operní soubory z celé České republiky i ze Slovenska, představení stálých operních domů i tentokráte doplňují produkce vzniklé nezávisle na tradiční operní síti divadel. Většina představení se opět odehraje na scénách Národního divadla, festival ale expanduje i do dalších divadelních i nedivadelních prostor.

V programu jsou tituly známé i neznámé, od Mozarta až po současnost. Festival nabízí různé pohledy na inscenování opery, představuje osobnosti, které zásadně určují jeho podobu – inscenátory i interprety. Milovníci opery si tak mohou udělat celkový obrázek o tuzemském operním divadle.

Jednota hudebního divadla, hlavní pořadatel festivalu, se bude ve spolupráci se soubory intenzivně snažit, aby se festival uskutečnil v plné naplánované šíři i v této „covidové“ době, ovlivněné řadou opatření.

Pořadatelé upozorňují, že s ohledem na komplikace spojené s opatřeními v ČR i na Slovensku, mimo jiné na aktuálně platné podmínky pro vstup cizinců do ČR, zrušil účast na festivalu soubor z Banské Bystrice, který měl v Praze začátkem února zahrát Foersterovu Evu. Vstupné na toto představení se vrací v plné výši způsobem, jak je v těchto případech v Národním divadle obvyklé.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments