The Loop Jazz Club se stěhuje do Hostivaře

Pohyblivý jazzový klub se po třech letech fungování v prostorách Občanské plovárny, kde hostil domácí i světové jazzmany na koncertech v rámci festivalu PRAGUE PROMS i mimo něj, přesouvá svoji činnost do objektu hostivařských studií ČNSO.
The Loop Jazz Club (zdroj LJC)

Studia Českého národního symfonického orchestru v Hostivaři jsou v provozu již od roku 2002, od chvíle, kdy společenský sál Vodních staveb změnil účel a stalo se z něj Studio Gallery. Toto studio navštívily mnohé osobnosti: Quentin Tarantino, Lalo Schifrin, James Howard Newton, Ennio Morricone Luis Bacalov, Brian de Palma, Giuseppe Tornatore, Brian May a řada skvělých jazzmanů,  jako Chick Corea, Randy Brecker, Bobby Shew, Joe Lovano, John Abercrombie, Eric Marienthal, Wynton i Branford Marsalisové, Marcus Miller, Vince Mendoza, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Natalie Cole, John Pizzarelli, Gordon Goodwin a další.

Ve spodní části budovy čekal trpělivě na příležitost kinosál se skvělým, zachovalým designem osmdesátých let, až do letošního roku.

Během jara 2019 se tento prostor proměnil ve stylový jazzový klub, nabízející vynikající akustiku, a jedinečnou atmosféru. Napojení na kontrolní režii umožní živé nahrávky koncertů, stylový bar zalitý optimistickými barvami konce dvacátého století poskytne širokou škálu nápojů. The Loop Jazz Club ožívá znovu, tentokrát v „domovském“ prostoru Studia ČNSO.

Svůj „ostrý“ provoz zahájí 1. července koncertem Jazz of the 60’s, na kterém v rámci Mezinárodního hudebního festivalu PRAGUE PROMS rezidentní The Loop Jazz Band připomene éru moderního big bandu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat