Tomáš Kačo s PKF uvedou premiéru pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové

Tomáš Kačo (foto John Pangilian)

V rámci benefičního koncertu pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové uvede v neděli 18. listopadu v kostele sv. Šimona a Judy v Praze orchestr PKF – Prague Philharmonia společně s klavíristou a skladatelem Tomášem Kačem světovou premiéru orchestrální verze jeho populární písně Song of Grace. Provedení bude řídit dirigent Petr Louženský.

„Song of Grace je pro mě speciální skladba, složil jsem ji brzy po mém příchodu do USA a provází mě na mé hudební cestě. Má speciální pozici na mém prvním autorském CD My Home, které je hodně osobní. Její úprava pro orchestr je pro mě tedy dalším krokem. Na spolupráci s PKF – Prague Philharmonia v rámci benefičního koncertu pro Výbor dobré vůle se velmi těším, vše se pro mne tímto logicky propojuje…,“ uvádí autor skladby Tomáš Kačo.

V rámci večera zazní ještě populární Simple Symphony Benjamina Brittena a Rhapsody-Concerto pro violu a orchestr Bohuslava Martinů se sólistou Stanislavem Svobodou, odkazujícím symbolicky na hlavní téma Kyrie ze slavného Requiem Antonína Dvořáka.

Koncert se koná již po dvacáté čtvrté v řadě. Jeho výtěžek náleží Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové, který jej použije na podporu svých projektů. Každý z dárců si bude moci i tentokráte zvolit, do jakého projektu chce své prostředky vložit. Organizátorem ve prospěch Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je Kocián Šolc Balaštík, advokátní kancelář, s.r.o. Vstupenky je možné zakoupit v místě konání koncertu hodinu před jeho začátkem za cenu 1.600 Kč (100 Kč cena vstupenky a 1.500 Kč dar).

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat