Tři oříšky pro Popelku, 2. abonentní koncert Českého národního symfonického orchestru

Druhý abonentní koncert letošní 26. sezony patří Třem oříškům pro Popelku. Jedná se o v současné době divácky velmi oblíbené propojení filmu a hudby, tedy promítání filmu na plátno v doprovodu živého symfonického orchestru. Načasování je více než vhodné, film režiséra Václava Vorlíčka a scénáristy Františka Pavlíčka Tři oříšky pro Popelku k Vánocům patří, a to nejen v České republice. S filmem je také neodmyslitelně spojena hudba Karla Svobody, který by letos v prosinci oslavil 80. narozeniny, Český národní symfonický orchestr se tak připojuje k jedné z letošních oslav na jeho počest.

Tři oříšky pro Popelku (foto: archiv ČNSO)„Tváře umouněné od popela, ale kominík to není. Klobouk s peřím, luk a kamizola, ale myslivec to není. Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané, ale princezna to není, jasný pane…“

Tři oříšky pro Popelku není třeba představovat, vysílají se pod různými názvy po celém světě, často přímo 24. prosince v nejsledovanějším čase.

Koncert bude připomenutím nedožitých 80. narozenin hudebního skladatele Karla Svobody, který se narodil 19. 12. 1938. Jedná se o pražskou premiéru uvedení legendárního filmového díla režiséra Václava Vorlíčka s doprovodem živého symfonického orchestru.

Karel Svoboda, autor stovek úspěšných písní pro české a zahraniční interprety, autor řady původních českých muzikálů, se svojí filmovou hudbou a hudbou pro televizní seriály proslavil doslova po celém světě, kde jeho tvorba sklízela celou řadu významných ocenění.

Kromě již zmíněných Václava Vorlíčka a Karla Svobody, se na filmu podílel mimo jiné i oscarový kostýmní výtvarník Theodor Pištěk.

Koncert je věnován nedožitým 80. narozeninám Karla Svobody. Dirigentské taktovky se ujme Jan Chalupecký.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]